Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief
LoRa netwerk

KPN: landelijk dekkende LoRa-netwerk is klaar

01 juli 2016 - 12:28ActueelCloud & InfrastructuurKPN
Pim van der Beek
Pim van der Beek

KPN maakt bekend dat het de invoering van een landelijk dekkend LoRa-netwerk heeft afgerond. Daarmee is volgens de telecom- en ict-aanbieder het eerste landelijk dekkende LoRa-netwerk ter wereld een feit. De eerder gestelde deadline om medio 2016 een landelijk dekkende netwerk voor IoT- communicatie af te ronden is gehaald. Via het netwerk kan gecommuniceerd worden met objecten die via een netwerk verbonden zijn. Ook wel internet of things (ioT) genoemd.

KPN versnelde in het begin van 2016 de implementatie van het netwerk toen verschillende partijen interesse toonden in de dienst. LoRa van KPN ging begin november 2015 live in Rotterdam en Den Haag. 

KPN: ‘LoRa is een nieuw netwerk voor IoT-oplossingen en een aanvulling op de bestaande 2G-, 3G- en 4G-netwerken. Het netwerk moet drempels zoals kosten, verbruik en energie wegnemen om talloze apparaten aan het internet te verbinden.’ De telecom- en ict-leverancier heeft honderden bestaande mobiele opstelpunten voorzien van een LoRa-gateway en -antenne, waarmee miljoenen apparaten verbonden kunnen worden.

De aanbieder zegt dat inmiddels ongeveer 1,5 miljoen dingen via het LoRa-netwerk communiceren. De eerste internet of things-toepassingen die inmiddels op het netwerk zijn aangesloten en talloze proof of concepts omvatten onder meer tests op luchthaven Schiphol, waar LoRa getest wordt in logistieke processen zoals bagage-afhandeling en voor facilitaire diensten op het vliegveld. Bij Utrecht Centraal wordt geëxperimenteerd met LoRa om wissels op het spoor te monitoren en in de Rotterdamse Haven zijn dieptemeters uitgerust die met het IoT-netwerk zijn verbonden. KPN verwacht dat LoRa-toepassingen voor consumenten in de loop van 2016 beschikbaar komen.

Over LoRa van KPN

Het LoRa van KPN moet een aanvulling zijn op bestaande 2G-, 3G- en 4G-netwerken. De leverancier stelt dat het netwerk drempels zoals kosten, verbruik en energie weg moet nemen. KPN heeft, verspreid over Nederland, honderden bestaande mobiele opstelpunten voorzien van een LoRa-gateway en -antenne, waarmee miljoenen apparaten verbonden kunnen worden.

Meer over

Computing Everywhere

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    De weg van dataverzameling naar impact

    Iedere organisatie heeft data, maar niet iedereen weet hoe je het goed gebruikt. Hoe zet je waardevolle informatie om in actie?

    Meer lezen

    OpinieCloud & Infrastructuur

    LoRa: Dit kun je ermee

    Wi-Fi Amsterdam
    OpinieCloud & Infrastructuur

    Wat is LoRa eigenlijk?

    Rotterdam
    Awards NieuwsCloud & Infrastructuur

    Rotterdam krijgt nominatie voor open LoRa-netwerk

    LoRa netwerk
    ActueelCloud & Infrastructuur

    KPN: LoRa-netwerk medio 2016 landelijk dekkend

    ActueelCloud & Infrastructuur

    KPN versnelt landelijke uitrol LoRa-netwerk

    ActueelCloud & Infrastructuur

    LTE-M-netwerk van KPN heeft landelijk dekking

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs