Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

‘Google ondermijnt Android met Pixel-smartphones’

05 oktober 2016 - 12:38AchtergrondCloud & InfrastructuurGoogle
Jasper Bakker
Jasper Bakker

Google treedt in de voetsporen van Microsoft met zijn Pixel-smartphones. Dit is de discussiestelling die Computable-lezers vandaag krijgen voorgelegd.

Google volgt het Surface-voorbeeld van Microsoft door met zijn eigen hardware te komen voor zijn eigen besturingssysteem. Formeel is Android natuurlijk niet alleen van Google, maar van het Android-samenwerkingsverband Open Handset Alliance (OHA). In de praktijk trekt de internetreus sterk aan de touwtjes.

Nu, met de onthulling van eigen Android-smartphones, imiteert Google zijn grote voorganger van het pc-tijdperk: Microsoft. De Android-maker zet daarmee de relaties met toestelfabrikanten als Samsung onder druk. Wellicht kunnen de smartphonemakers – net als eerder de pc-producenten – niet echt iets ondernemen tegen hun nieuwe hardwareconcurrent. Op de langere termijn kan onvrede bij hardwarepartners echter Android ondermijnen, bijvoorbeeld doordat Samsung alsnog serieus werk maakt van Tizen. Wat vind jij?

Meer over

Telecom

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Videobeveiliging naar de cloud

    Ontwikkelingen in videobeveiliging en cloud-gebaseerde securityplatformen

    Computable.nl

    Route naar digitale autonomie en soevereiniteit

    Van A(merikaans) naar Beter. Complexiteit zit niet in de nieuwe locatie, maar de weg er naar toe.

    Computable.nl

    Comeback? Private Cloud heroverwogen.

    Waarom regie, security en controle opnieuw centraal staan

    3 reacties op “‘Google ondermijnt Android met Pixel-smartphones’”

    1. Johan Duinkerken schreef:
      6 oktober 2016 om 06:30

      Android wordt té dominant en dient zo spoedig mogelijk serieuze concurrentie te krijgen.

      Login om te reageren
    2. Jan van Leeuwen schreef:
      6 oktober 2016 om 10:33

      Android is een regelrechte ramp. Semi open source, beheerst door Google waarvan je de bloatware nauwelijks kunt verwijderen. Een echt open source variatie schijnt niet te lukken, Cyanogenmod slaat niet aan, een “linux” voor smartphone zoals Ubuntu zou een oplossing zijn als het op al die hardware draait.
      Voorlopig blijft het modderen met google.

      Login om te reageren
    3. Frank Heikens schreef:
      6 oktober 2016 om 11:48

      @Johan: Android is al dominant. Het OS voor Google staat, al dan niet voorzien van logge skins, al op 85% van alle telefoons. Tegen de 15% van de telefoons heeft iOS, en er is een procentje dat Windows Mobile heeft.

      Android loopt overigens qua betaalde apps flink achter op iOS; blijkbaar vinden Android gebruikers dat alle software gratis moet zijn, en als er moet worden betaald voor een app, dan vissen ze gewoon buiten de Play Store.

      @Jan: Dat klopt, Android is een ramp. Er zijn net zoveel verschillende versies van Android als dat er verschillende telefoons zijn. Het is een niet te onderhouden OS. Android telefoons ouder dan een jaar zijn dan ook regelrechte security tijdbommen.

      In het topsegment maken 2 merken de dienst uit: Apple en Samsung. Die zetten de standaard, en dat willen de mensen hebben. Mensen zonder geld kunnen niet terecht bij Apple, dus die gaan voor Samsung. De Samsung toestellen van rond de 150 euro zijn regelrechte troep: langzaam, bij introductie al een gedateerde Android versie, die daarna niet meer van updates wordt voorzien. Combineer dat met een groter aandeel illegale / niet gecontroleerde apps, dus apps buiten de Play Store om, dan kun je al niet meer zonder virusscanner. En die toestellen waren al zo traag…

      Voor weinig geld (onder de 100 euro) kun je ook goede toestellen kopen, bijvoorbeeld de Lumia toestellen van Microsoft. Deze worden wel voorzien van updates, Windows Mobile wordt bijna net zo goed bijgewerkt als iOS. Echter, vrijwel niemand wil een Lumia toestel hebben. De meeste app-bouwers maken een iOS en een Android versie, en geen WM versie.

      Het zal een kip-en-ei probleem zijn: laag marktaandeel WM, weinig apps voor WM, weinig verkochte Lumia telefoons, laag marktaandeel WM.

      Er moet een derde grote speler op de mobiele markt komen, of Apple moet goede goedkope (250 euro is voor Apple al goedkoop) toestellen gaan maken. Ik zie het liefst beide.

      De simpelste oplossing is als Microsoft zijn mobiele OS eens goed in de markt gaat zetten, de goede telefoons onder de 100 euro hebben ze al. Het OS moet zijn plek veroveren, met een gezonde verzameling apps erbij, die tegelijk met de iOS en Android apps uitkomen.

      Tizen van Samsung zie ik niet zitten; alhoewel het ongetwijfeld soepeler zal lopen dan Android met TouchWiz, zit ik niet te wachten op een ander merk-specifiek OS.

      Login om te reageren

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-nominaties

    Pijl naar rechts icoon

    Check Point

    Nadia van Beelen (Sales Associate, Check Point Technologies)
    Pijl naar rechts icoon

    ForceFusion

    Amber Quist (Cyber security specialist, ForceFusion)
    Pijl naar rechts icoon

    Hyperfox

    Vereenvoudiging besteloroces bij Duplast, specialist in voedselverpakkingen (Duplast en Hyperfox)
    Pijl naar rechts icoon

    Prodek Solutions BV

    Compleet pakket voor digitale aansturing duurzame energie bij Odura (Odura en Prodek Solutions)
    Pijl naar rechts icoon

    Norday

    Hyper-gepersonaliseerde cultuurpodcasts die nieuwe bezoekers vaker laten terugkomen via Wondercast (Norday en het Rotterdams Philharmonisch Orkest)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Data & AI

    Blockchain in software: een nieuwe gen...

    Terwijl Nederland en Europa zich steeds luider afvragen hoe lang we nog afhankelijk kunnen blijven van Amerikaanse cloudreuzen, eisen wetgevingen zoals NIS2 en DORA onomstotelijke data-integriteit en sluitende audit-trails.

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Smartphones
    Cloud & Infrastructuur

    Samsung en Apple verliezen van Chinese smartphones

    smartphone
    Cloud & Infrastructuur

    Groeilanden krijgen interesse in duurdere gsm’s

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs