Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

‘Cloud is het nieuwe shadow-IT’

Shadow IT
11 januari 2017 - 11:45AchtergrondCloud & Infrastructuur
Jasper Bakker
Jasper Bakker

Cloud brengt vele voordelen, maar de gemakkelijke ingebruikname heeft een schaduwkant. Dit is de discussiestelling die Computable-lezers vandaag krijgen voorgelegd.

Cloud computing is niet meer weg te denken uit het moderne ict-landschap en de hedendaagse wereld. Het gemakkelijk gebruiken, schalen en benutten van uiteenlopende clouddiensten brengt vele voordelen. Flexibiliteit, grip op kosten, betalen naar gebruik, grootschalig ict-gebruik, en andere mogelijkheden worden zo ontsloten voor organisaties van uiteenlopende omvang.

Tegelijkertijd zorgt het grote gebruiksgemak van veel clouddiensten ook voor onbekende, onvertrouwde of zelfs ongewenste scenario’s. Het zogeheten shadow-it is springlevend. Ooit is de microcomputer en vervolgens de persoonlijke computer op deze wijze binnengedrongen op departementsniveau binnen bedrijven. De bescheiden aanschaf van een pc was zó gedaan, net zoals nu de relatief kleine kosten doenbaar zijn voor een cloudaccount hier of daar. Cloud is het nieuwe shadow-it. Wat vind jij?

Meer over

Netwerkbeheer

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Kies de juiste virtualisatie-aanpak

    Vergelijk drie krachtige open source-oplossingen: Proxmox, Kubernetes en OpenStack

    Computable.nl

    Beveiliging begint bij de Server

    Is serverhardware de blinde vlek in het securitybeleid? Waarom lifecycle-denken cruciaal is voor IT-security

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    2 reacties op “‘Cloud is het nieuwe shadow-IT’”

    1. Henri Koppen schreef:
      16 januari 2017 om 08:32

      Shadow IT is een organisatorisch probleem en een gebrek aan governance. De oorzaak van shadow IT is een service probleem. De organisatie kan niet de tools bieden aan de organisatie die het nodig heeft.

      Cloud is alleen maar een versterker, het maakt shadow IT makkelijker.

      Login om te reageren
    2. Erwin van Bilsen schreef:
      17 januari 2017 om 12:56

      Zoals Jasper al schrijft is cloud computing niet meer weg te denken uit de hedendaagse wereld. Wat vooral zien is dat “The Business” als eerste cloud, en dan meer als compute alleen, is gaan gebruiken. waarom, omdat meestal de interne IT afdeling niet snel en flexibel op en af kan schalen.
      Ik zie het gebruik van cloud dan ook breder. NFI is een cloud dienst waar je eigenlijk niet buiten kan. B.V. een DDoS aanval wil je niet eens aan de deur van je netwerk hebben. Cloud kan dit eerder en efficielter stoppen. Voor compute is het iets anders. Veel bedrijven gebruiken al een cloud in een Datacenter van b.v. Interned of NTT Communications. dit is vaan een private cloud. Public cloud is vaak te duur om te gebruiken voor bijvoorbeeld een ERP systeem, wat toch 3 of 5 jaar moet draaien. Hiervoor gebruiken klanten private cloud, al daar niet volledig gemanaged.
      Public cloud kan heel mooi zijn voor het oplaten van proef ballonetjes, mislukt een project of een dienst, dan kan je zonder al te veel kosten deze resources weer afstoten. Ook voor b.v. websites kan public cloud een oplossing zijn. de standaard webservers draaien op private cloud, maar als de load onverwachts groter wordt, dan start je één of meerdere web-frontends op in de cloud.
      Bij grotere bedrijven maken ze vaak al gebruik van allerhande cloud diensten. iemand op een afdeling XYZ zal dan niet zomaar zijn creditcard pakken om een servertje te bestellen. vaak is er een corporate cloud account aanwezig waarop de belasting plaats zal vinden. Tools als NTT’s Cloud Management Platform geven een CIO of CFO inzicht in het gebruik.
      Is cloud het nieuwe shadowIT, soms dus wel maar vaak ook niet.

      Login om te reageren

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialSecurity & Awareness

    Cybersec Netherlands 2025 – Programma...

    Keynotes over cloud, AI en geopolitiek: het programma van Cybersec Netherlands raakt de kern van digitale weerbaarheid

    Meer persberichten

    Meer lezen

    OpinieSecurity & Awareness

    Cloudsecurity als fundament voor groei

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Eurofiber en Bright Access versterken glasvezelnetwerk op bedrijventerreinen

    Krimp groei
    ActueelSecurity & Awareness

    Kort: Fintech snel minder populair, Centric neemt Groupcard niet over (en meer)

    Joost Smit
    AchtergrondCloud & Infrastructuur

    Op deze vier paarden zet Google Cloud in

    AchtergrondCarrière

    Willem van der Poel – Een avonturier in de techniek

    ActueelCloud & Infrastructuur

    NLnet en CWI testen eerste openbare Scion-verbinding in Nederland

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • – Phishing
    • – Ransomware

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs