Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Europa populair bij Chinese IT-investeerders

Groeikapitaal
11 januari 2017 - 10:13ActueelInnovatie & TransformatieEuropese Unie
Christel Dieleman
Christel Dieleman

De Europese Unie wordt voor de Chinezen steeds interessanter. De investeringen in de EU-landen stijgen, in vergelijking met 2015, met 77 procent naar 35 miljard euro in het afgelopen jaar. In Europa wordt door de Aziatische grootmacht met name in it- en communicatietechnologie en geavanceerde maaktechnologie geïnvesteerd. Energie, transport en entertainment zijn ook populaire investeringsmarkten. In totaal investeerde China in 2016 maar liefst tweehonderd miljard dollar buiten de landsgrenzen. Dit is 40 procent meer dan het jaar ervoor. Dit blijkt uit een onderzoeksrapport van Merics.

Het hoogste bedrag ontving het Finse gamebedrijf Supercell van een door Tencent geleid consortium (6,7 miljard euro). Het Duitse roboticabedrijf Kuka werd gekocht door Midea voor 4,4 miljard euro, terwijl een Chinees consortium in het Verenigd Koninkrijk een belang van 49 procent verkreeg in de Britse datacenteroperator Global Switch na het betalen van 2,8 miljard euro. Andere grote Chinese investeringen werden gedaan bij het Ierse vliegtuigleasebedrijf Avolon (2,3 miljard euro), het Duitse energiebedrijf EEW Energy (1,4 miljard euro), het Britse Skyscanner (1,6 miljard euro) en het Franse modebedrijf SMCP Group (1,3 miljard euro). 

Van de totale Europese investering komt 74 procent bij private ondernemingen terecht, een groei van 30 procent in vergelijking met 2015. In Duitsland (11 miljard euro) en het Verenigd Koninkrijk (7,8 miljard euro) werd in 2016 het meest geïnvesteerd, meer dan de helft (53 procent) van de totale Chinese investering in Europa komt in deze landen terecht. Noord-Europese landen stonden op de tweede plaats, met name door de investering van 6,7 miljard euro in het Finse Supercell en de investering van 2,3 miljard euro in het Ierse Avolon. In Zuid-Europa wordt er met name geld gestoken in Italië, Portugal en Griekenland. Investeringen in de Benelux nemen ten slotte af, terwijl investeringen in Oost-Europa beperkt blijven. 

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Hybride vergaderen herzien

    Wat moderne werkplekken vragen van meeting- en samenwerkingsomgevingen

    Computable.nl

    Toekomst van IT-talent. Een nieuw tijdperk

    Wat vraagt veranderende technologie van IT-talent? De route van skills naar succes.

    Computable.nl

    Agentic AI in de praktijk

    Hoe autonome AI werkprocessen fundamenteel verandert

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-nominaties

    Pijl naar rechts icoon

    Check Point

    Nadia van Beelen (Sales Associate, Check Point Technologies)
    Pijl naar rechts icoon

    ForceFusion

    Amber Quist (Cyber security specialist, ForceFusion)
    Pijl naar rechts icoon

    Hyperfox

    Vereenvoudiging besteloroces bij Duplast, specialist in voedselverpakkingen (Duplast en Hyperfox)
    Pijl naar rechts icoon

    Prodek Solutions BV

    Compleet pakket voor digitale aansturing duurzame energie bij Odura (Odura en Prodek Solutions)
    Pijl naar rechts icoon

    Norday

    Hyper-gepersonaliseerde cultuurpodcasts die nieuwe bezoekers vaker laten terugkomen via Wondercast (Norday en het Rotterdams Philharmonisch Orkest)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Data & AI

    Blockchain in software: een nieuwe gen...

    Terwijl Nederland en Europa zich steeds luider afvragen hoe lang we nog afhankelijk kunnen blijven van Amerikaanse cloudreuzen, eisen wetgevingen zoals NIS2 en DORA onomstotelijke data-integriteit en sluitende audit-trails.

    Meer persberichten

    Meer lezen

    samenwerking
    Innovatie & Transformatie

    Overname Ingram Micro door Chinezen is een feit

    Cloud & Infrastructuur

    Chinezen laten oog vallen op Opera

    Handen schudden
    Cloud & Infrastructuur

    Atos stapt met Chinezen in ERP-cloudavontuur

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs