Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Epson presenteert papiermaakmachine

21 maart 2017 - 11:354 minuten leestijdActueelInnovatie & TransformatieCeBITEpson
Rik Sanders
Rik Sanders

In de herfst van 2018 komt de Paperlab van Seiko Epson Corporation op de Europese markt. Bezoekers van de CeBIT 2017 in Hannover konden al kennismaken met deze papiermaker van het Japanse technologieconcern. Met dit eerste papierproductiesysteem voor kantoren, zo claimt Epson, kunnen organisaties door middel van een droog proces zonder watergebruik papier produceren uit veilig vernietigd afvalpapier.

Volgens Epson maakt Paperlab met één druk op de knop binnen drie minuten na invoer van oud papier een nieuw vel papier. Het systeem is in staat gemiddeld twaalf A4’tjes per minuut te produceren; het papier heeft een zwaarte van 64 tot 105 gram.

Bijzonder is dat Paperlab papier maakt zonder toevoeging van water, een forse besparing als je uitgaat van de claim van Epson dat papierfabrikanten voor één A4 gemiddeld één kopje water nodig hebben. Het printerconcern heeft voor de machine de zogeheten Paperlab Dry Fiber Technology ontworpen, die bestaat uit drie losse technologieën: het vervezelen van het papier tot pulp (fibers), het binden (het zorgen voor het ‘lijmen’ van de pulp) en het vormen van nieuw papier (plat slaan tot een bepaalde dikte). Voor het binden maakt Epson gebruik van het zogeheten Paperplus: het is een licht chemisch poeder dat bij het overgebleven pulp als een bindmiddel werkt.

Wel is een kleine hoeveelheid water nodig om de vochtigheid binnenin de Paperlap op peil te houden, vertelt Kazuhiro Ichikawa, een van de ontwerpers bij Epson van de papiermaker, op de CeBIT. ‘Anders wordt de pulp te droog en daardoor eventueel elektrisch geladen.’

Alternatief

Binnenin de Paperlab staan zogeheten binders gevuld met poeder om de papierpulp te ‘lijmen’ (binden), zowel wit als kleur.
Foto: Rik Sanders

Bedrijven en overheden die een Paperlab installeren, zijn volgens Epson in staat papier van verschillende formaten, diktes en typen te produceren, uiteenlopend van kantoorpapier en visitekaartjes tot gekleurd en geurend papier.
Maar het huidige apparaat produceert nu nog alleen papier op A4- en A3-formaat, zegt Ichikawa. ‘Wat betreft de invoer gaat het om standaard-A4; A3 is een optie. Het liefst wit papier. Gekleurd papier invoeren kan, maar dan bestaat altijd de kans dat er kleuren achterblijven in de pulp.’

Het Japanse bedrijf beschouwt de papiermaker als een alternatief voor het concept van een papierloos kantoor. Het wil met Paperlab het hergebruik van papier stimuleren en het recyclingproces verkorten door dit binnen het kantoor te houden. In zijn huidige grote vorm en tegen een prijs van officieus 200.000 euro (volgens een medewerker op de CeBIT) is Paperlap nu nog alleen bedoeld voor grote bedrijven, overheden en ziekenhuizen.

Niet meer door de shredder

Naast het produceren van papier is de machine bij uitstek geschikt voor dit soort grote gebruikersorganisaties die werken met de nodige geheime documenten. ‘Haal je papieren door de shredder dan zou je middels slimme documentherstelsoftware de restanten weer aan elkaar kunnen plakken. Dat kan niet met de papierpulp die Paperlap van de documenten maakt’, stelt Ichikawa.

Tot nu toe huren bedrijven en overheden gespecialiseerde partijen in om vertrouwelijke documenten te vernietigen, of versnipperen ze deze zelf. Met een Paperlab is een organisatie in staat om documenten veilig op het eigen kantoor te verwerken, in plaats van ze aan een andere partij ter vernietiging aan te bieden.

Kleinere versie

Links een potje met snippers uit een shredder dat nog met software aan elkaar geplakt kan worden; rechts de niet te herstellen pulp uit een Paperlab.
Foto: Rik Sanders

Epson verwacht dat op termijn de machine ook in een kleinere uitvoering op de markt verschijnt. Dan is het niet ondenkbaar dat de Paperlab als een veel kleinere kantoormachine via het partnerkanaal wordt verkocht aan een veel grotere doelgroep. Dan staat in een kantooromgeving de Paperlap bijvoorbeeld naast een printer en hoeft er nauwelijks nieuw papier meer te worden ingekocht.

‘Wij zijn gespecialiseerd in miniaturisering van machines’, benadrukt Ichikawa. ‘Verder denken we aan het geschikt maken van een Paperlab voor de recycling van boeken, tijdschriften en strips, waaronder natuurlijk manga!’

Meer over

CeBIT

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Computable.nl

    Dit is de weg naar informatietransformatie

    In een wereld waar data en informatie centraal staan, moeten organisaties zich aanpassen aan de digitale toekomst. Informatietransformatie is de sleutel tot het versterken van beveiliging en het bevorderen van efficiëntie.

    Meer lezen

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Epson brengt papiermachine PaperLab naar Europa

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Epson bouwt papiermachine voor kantoor

    Vrouw printer
    ActueelData & AI

    Printermaker Epson levert documentoplossing Nuance

    Eén reactie op “Epson presenteert papiermaakmachine”

    1. Atilla Vigh schreef:
      21 maart 2017 om 12:24

      Vanuit veiligheidsoptiek, milieuproblemen en zelfs efficiëntie lijkt mij dat je papier gewoon niet moet willen. Het halsstarrig vasthouden aan papier zegt wat over de wil om te veranderen naar een veel efficiënter ingericht werkproces. Sterker nog, 80 procent van fysieke print betreft kennisgevingen. Zinloze bezigheidstherapie.

      Login om te reageren

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs