Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

NMBS trekt honderden miljoenen uit voor digitalisering

Trein van NMBS
01 juni 2017 - 13:45ActueelInnovatie & Transformatie
Frederic Petitjean
Frederic Petitjean

De spoorwegmaatschappij NMBS lanceert een openbare aanbesteding van 190 tot 277 miljoen euro voor de modernisering van de it-diensten. Die loopt over zeven jaar. Er moeten nieuwe applicaties gemaakt worden en bestaande worden geüpdatet en er zal gebruikgemaakt worden van publieke-clouddiensten.

De nationale spoormaatschappij NMBS gaat, via haar it-filiaal Ypto, een fikse boost geven aan het digitaliseringsproject. Daarvoor wordt een openbare aanbesteding gelanceerd met een waarde van 190 tot 277 miljoen euro over zeven jaar. Bedoeling is vooral om nieuwe applicaties te ontwikkelen die klantvriendelijkheid moeten verhogen en de cyberveiligheid aan te scherpen. Daarvoor zullen één of meerdere partners worden aangetrokken. Het project staat nog in de beginfase, het zal allicht nog enkele maanden duren eer het contract wordt toegekend.

Voor de aanbesteding wil de NMBS in zee gaan met grote bedrijven, de aanbestedingsprocedure stipuleert bijvoorbeeld dat enkel kandidaten die een jaaromzet van minstens honderd miljoen euro realiseren en minstens 2.500 man tewerkstellen, in aanmerking komen. Er moeten ook drie of meer relevante referenties voorgelegd worden met minstens 13.000 interne eindgebruikers en 100.000 externe eindgebruikers.

Diensten die binnen de scope vallen zijn onder meer servicemanagement, optimalisatie van toepassingen, ontwikkeling en support en testing. Ook het hoofdstuk cloud krijgt ruime aandacht met onder meer IaaS-, PaaS- en SaaS-toepassingen, beheer van gegevensopslag en databanken, beheer van toepassingen en disaster recovery. Daarnaast is er nog een specifiek luik voor cybersecurity. De nieuwe en verbeterde it-tools die ontwikkeld zullen worden, moeten niet enkel de interne werking van de spoormaatschappij verbeteren, maar ook ten dienste komen van de reizigers door een betere dienstverlening en minder pannes en vertragingen. 

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Agentic AI in actie

    De stappen van automatiseren naar écht autonoom werken. Welke toepassingen zijn succesvol?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    4 reacties op “NMBS trekt honderden miljoenen uit voor digitalisering”

    1. Robert D schreef:
      2 juni 2017 om 13:49

      Is er ook een link naar de daadwerkelijke aankondiging?

      Login om te reageren
    2. Jerjon . schreef:
      2 juni 2017 om 16:29

      @Robert, dan zul je zelf de tender sites in de gaten moeten houden.. En als je hem niet zag aankomen moet je ook niet inschrijven 😉

      Login om te reageren
    3. Rob D schreef:
      3 juni 2017 om 19:39

      @Jerjon
      Iemand heeft dit artikel geschreven op basis van een bron. Ik vraag naar een bron. Problemen mee?

      Login om te reageren
    4. Ewout Dekkinga schreef:
      3 juni 2017 om 22:41

      Rob D
      Ik weet niet wat je probleem is maar de metafoor van het licht aan het einde van de tunnel is de trein die voorbij dendert als je kijkt naar de eisen die aan inschrijvers gesteld worden. Wachten op het telefoontje dat niet gaat komen omdat er al voorgesorteerd is geeft wel aan dat het speelveld nog altijd niet gelijk is in het Europese aanbestedingsland waar olifanten dansen met olifanten.

      Die iemand die dit artikel geschreven heeft luistert naar een Belgisch klinkende naam, Jerjon heeft gelijk met zijn reactie dat je beter niet in kan schrijven als je al niet weet hoe de hazen lopen.

      Login om te reageren

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    OpinieInnovatie & Transformatie

    Van edge naar enterprise: hoe Nederland toekomst van ai vormgeeft

    Innovatie & Transformatie

    Lummelaars veranderen de wereld

    Netwerk, hub, organisaties
    ActueelData & AI

    Ook Amsterdam krijgt eigen ai-hub

    ActueelCarrière

    Grens tussen cio en cto vervaagt

    OpinieData & AI

    Process intelligence: gamechanger voor supply chain-optimalisatie

    Trein, spoor
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Nokia moderniseert GSM-R-netwerk Prorail

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs