Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Consortium gaat strijd aan tegen cybercrime

cybercrime
02 juni 2017 - 09:10ActueelCloud & InfrastructuurLegian
Christel Dieleman
Christel Dieleman

Zes Nederlandse bedrijven lanceren het consortium CyberSecurityKeten.NL om essentiële netwerken in ons land te beschermen. Het gaat hierbij om ict-systemen van onder havens, sluizen, ziekenhuizen en de luchtverkeersbeveiliging. Volgens de initiatiefnemers is dit de eerste keer dat er voor een ‘puur Nederlandse’ oplossing is gekozen, waar de afhankelijkheid van buitenlandse technologie en kennis wordt teruggedrongen.

De leden van het consortium zijn Legian, Intermax, Grabowsky, Restment, Keylocker en Hudson Cybertec. ‘De initiatiefnemers van CyberSecurityKeten.nl zijn in staat om it-systemen en data met oog voor Nederlandse belangen te installeren, beheren en beveiligen. Technische achterdeurtjes in buitenlandse software kunnen worden gedicht, data kan in Nederlandse cloudsystemen worden opgeslagen onder Nederlandse jurisdictie en versleutelingssystemen kunnen ofwel van Nederlandse technologie worden voorzien, ofwel met Nederlandse kennis extra beveiliging krijgen. Ook kan het consortium achtergrondchecks doen van personeel dat vitale systemen en data beheert. Tijdens hackaanvallen kunnen leden van het consortium overheid en organisaties bijstaan in de verdediging’, aldus de zes bedrijven.

Nederlands belang voorop

Generaal-Majoor buiten dienst Pieter Cobelens, voormalig directeur van de Militaire Inlichtingen en Veiligheidsdienst, is initiatiefnemer en heeft de bedrijven bij elkaar gebracht. ‘Aanvallen op belangrijke computernetwerken in ons land zijn aan de orde van de dag. Dit gebeurt zelfs door bevriende overheden en hun inlichtingendiensten. Maar ook criminele hackers proberen zich continu toegang te verschaffen tot Nederlandse systemen. Het is van groot belang dat wij de computers die onze vitale infrastructuur aansturen weten te beschermen tegen deze aanvallen, en wel door bedrijven die het Nederlandse belang te allen tijde voorop kunnen stellen. Er kan namelijk pas echt sprake zijn van nationale veiligheid als de hele keten betrouwbaar is. Daarom hebben we puur Nederlandse ict-bedrijven bij elkaar gebracht in dit consortium’, aldus Cobelens.

CyberSecurityKeten.NL wil uitbreiden met andere Nederlandse bedrijven. Zij moeten dan wel gegarandeerd in Nederlandse handen zijn en blijven en de garantie aan de overheid geven dat zij controle kan uitoefenen op de projecten die door leden van CyberSecurityKeten.nl worden uitgevoerd.

Meer over

Cybercrime

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Videobeveiliging naar de cloud

    Ontwikkelingen in videobeveiliging en cloud-gebaseerde securityplatformen

    Computable.nl

    Route naar digitale autonomie en soevereiniteit

    Van A(merikaans) naar Beter. Complexiteit zit niet in de nieuwe locatie, maar de weg er naar toe.

    Computable.nl

    Comeback? Private Cloud heroverwogen.

    Waarom regie, security en controle opnieuw centraal staan

    Eén reactie op “Consortium gaat strijd aan tegen cybercrime”

    1. Jaap van Belkum schreef:
      2 juni 2017 om 13:15

      Dit lijkt me geen platte FUD, maar een gat in de markt. Belangrijk voor het succes is dat bepaalde soorten bedrijven, instellingen en overheden gedwongen worden om hun Cyber Security voor elkaar te hebben. Ook zouden hun leveranciers bepaalde fouten niet mogen maken. Denk aan het opleveren van slecht beveiligde systemen die aan het internet zijn gekoppeld.

      Login om te reageren

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-nominaties

    Pijl naar rechts icoon

    Check Point

    Nadia van Beelen (Sales Associate, Check Point Technologies)
    Pijl naar rechts icoon

    ForceFusion

    Amber Quist (Cyber security specialist, ForceFusion)
    Pijl naar rechts icoon

    Hyperfox

    Vereenvoudiging besteloroces bij Duplast, specialist in voedselverpakkingen (Duplast en Hyperfox)
    Pijl naar rechts icoon

    Prodek Solutions BV

    Compleet pakket voor digitale aansturing duurzame energie bij Odura (Odura en Prodek Solutions)
    Pijl naar rechts icoon

    Norday

    Hyper-gepersonaliseerde cultuurpodcasts die nieuwe bezoekers vaker laten terugkomen via Wondercast (Norday en het Rotterdams Philharmonisch Orkest)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Data & AI

    Blockchain in software: een nieuwe gen...

    Terwijl Nederland en Europa zich steeds luider afvragen hoe lang we nog afhankelijk kunnen blijven van Amerikaanse cloudreuzen, eisen wetgevingen zoals NIS2 en DORA onomstotelijke data-integriteit en sluitende audit-trails.

    Meer persberichten

    Meer lezen

    stapel boeken
    Security & Awareness

    ‘Kennisgebrek speelt cybercrimebestrijding parten’

    cybercrime
    Overheid

    OM haalt doelstelling aanpak cybercrime niet

    Samenwerken
    Cloud & Infrastructuur

    Siemens sluit monsterverbond tegen hackers

    cybercrime
    Security & Awareness

    ‘Georganiseerde cybercrime functioneert als bedrijf’

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs