Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

SaaS-leverancier Friss ontvangt 15 miljoen euro

13 december 2017 - 10:38ActueelFinanciële dienstverleningFriss
Christel Dieleman
Christel Dieleman

Friss, een Utrechtse specialist op het gebied van analysesoftware voor fraude, risico en compliance voor schadeverzekeraars heeft een kapitaalinjectie van vijftien miljoen euro ontvangen. De investering is afkomstig van het Amerikaanse Aquiline Technology Growth (ATG) en het Franse Blackfin Capital Partners, twee bedrijven met expertise op verzekeringsgebied.

Het Utrechtse bedrijf gaat het nieuwe kapitaal gebruiken om de oplossingen van de SaaS-leverancier verder te versterken, wereldwijd te groeien en naar eigen zeggen ‘de anti-fraude gemeenschap tegemoet te komen door grensoverschrijdende samenwerking tussen verzekeraars mogelijk te maken’.

‘We hebben bewust gekozen voor Aquiline en Blackfin als onze partners’, aldus Jeroen Morrenhof, ceo van het bedrijf. ‘Beide partijen hebben veel ervaring op het gebied van ontwikkeling en professionalisering van insurtech-bedrijven. Hun brede kennis van de verzekeringssector in de EMEA-regio en Noord-Amerika heeft een stimulerende invloed op onze verdere ontwikkelingen.’

Als onderdeel van de investering zullen Michael Cichowski van ATG en Maxime Mandin van Blackfin zitting nemen in de Raad van Bestuur van Friss.

Detectie-engine

Friss stelt verzekeraars in staat om fraude niet alleen op te sporen op het moment dat deze plaatsvindt, maar helpt ook fraude te voorkomen met behulp van een analytische, hybride detectie-engine, die naast fraude-indicatoren en analysemodellen tevens meer dan 120 kant-en-klaar beschikbare connectoren met externe gegevensbronnen beschikbaar heeft.

Het platform wordt volgens Friss gebruikt door 132 verzekeraars in 26 landen. Op basis van kunstmatige intelligentie en machine learning wordt het risico van elke offerte, polis of claim aangegeven. Uiteindelijk wil het bedrijf van deze score de mondiale standaard voor eerlijke verzekeringen maken. Friss is in 2006 opgericht en gevestigd in Utrecht.

Meer over

ComplianceSaaS

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    In detail: succesvolle AI-implementaties

    Het implementeren van kunstmatige intelligentie (AI) biedt enorme kansen, maar roept ook vragen op. Deze paper beschrijft hoe je als (middel)grote organisatie klein kunt starten met AI en gaandeweg kunnen opschalen.

    Computable.nl

    Hoe krijgen we weer grip op cloud-kosten?

    De enorme toename van public cloud gebruik binnen organisaties zorgt voor uitdagingen in de relatie tussen IT en Finance. Samen zijn ze de grip op de cloud-kosten kwijtgeraakt.

    Computable.nl

    Cybercrime Trendrapport 2024

    Een uitgebreide paper over de nieuwste bedreigingen en ruim 50 best-practices in beveiliging.

    Meer lezen

    ActueelData & AI

    DMP vernieuwt dataplatform Klaverblad Verzekeringen

    Onderzoek security
    ActueelFinanciële dienstverlening

    Utrechtse fraudespeurneus Friss haalt 55 mln op

    Rabobank
    ActueelFinanciële dienstverlening

    Friss zet Iban-check Rabobank in bij verzekeraars

    Amerikaanse vlag
    ActueelInnovatie & Transformatie

    SaaS-leverancier Friss opent Amerikaans kantoor

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs