Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Trump ziet verkoop van Qualcomm niet zitten

13 maart 2018 - 08:17ActueelInnovatie & Transformatie
Frederic Petitjean
Frederic Petitjean

President Donald Trump spreekt zijn veto uit tegen de vijandige overname van de Amerikaanse chipbakker Qualcomm. De Singaporese concurrent Broadcom wilde er bijna honderd miljard euro voor betalen, maar volgens Trump komt dan de nationale veiligheid in het gedrang.

President Trump is ook niet de eerst die de deal liever niet ziet doorgaan. Ook de CFIUS, de Amerikaanse commissie die buitenlandse overnames moet beoordelen, had er zich al negatief over uitgelaten. Volgens analisten rest Broadcom nu weinig anders dan het bod maar in te trekken.

Over hoe de overname de belangen van de VS nu juist schaadt of op welke manier de veiligheid dan precies in het gedrang komt, daar liet het Witte Huis zich niet over uit. Dat Qualcomm van dichtbij betrokken is bij de ontwikkeling van 5G-netwerken zal hoogstwaarschijnlijk een rol gespeeld hebben. Doordat er een Amerikaans bedrijf uit die race verdwijnt vrezen Trump en co. waarschijnlijk ook dat China hierin een almaar belangrijkere rol zal toebedeeld krijgen.

Broadcom is op papier een bedrijf uit Singapore, maar de roots liggen in de Verenigde Staten Het hoofdkantoor staat in Silicon Valley en alle grote aandeelhouders zijn Amerikaans. Het bedrijf wilde ook weer formeel een Amerikaanse onderneming worden, dat had op drie april moeten gebeuren. Het bedrijf laat dan ook weten het totaal oneens te zijn met de beslissing van de Amerikaanse overheid. Had de deal doorgegaan, was het de grootste overname ooit in de technologiesector geweest.

De geplande overname van Qualcomm door Broadcom is ook niet de enige spraakmakende acquisitie in chipland. Qualcomm zelf heeft vorig jaar het Nederlandse NXP overgenomen voor een bedrag van 47 miljard dollar. 

NXP buiten beeld

Saillant detail is dat Qualcomm op zijn beurt weer plannen heeft om de Nederlandse chipproducent NXP in te lijven. Trump heeft daarover niets gezegd in zijn reactie op de voorgenomen overname van de Amerikaanse chipbouwer door Broadcom. Daaruit valt op te maken dat de Amerikaanse president de overname van NXP niet als een bedreiging ziet.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Computable.nl

    Dit is de weg naar informatietransformatie

    In een wereld waar data en informatie centraal staan, moeten organisaties zich aanpassen aan de digitale toekomst. Informatietransformatie is de sleutel tot het versterken van beveiliging en het bevorderen van efficiëntie.

    Meer lezen

    MBO handen samenwerking overname
    AchtergrondCloud & Infrastructuur

    Broadcom wil Qualcomm: goede zaak of drama

    Groen licht
    ActueelInnovatie & Transformatie

    EC geeft groen licht voor overname NXP door Qualcomm

    Dollars
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Broadcom doet bod van 130 miljard op Qualcomm

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Qualcomm koopt NXP voor 47 miljard dollar

    Afkraken
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Qualcomm: ‘Apple is ons 7 miljard dollar verschuldigd’

    Contract versnipperd verscheurd
    AchtergrondCloud & Infrastructuur

    Trump blokkeert verkoop Qualcomm, goede zet?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Computable Insights

    Een ai-agent die klantvragen afhandelt. Dat is een van de nieuwste troeven van softwareproducent Salesforce, dat daarmee meesurft op de...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs