Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Relined sluit aan op internetknooppunt Frankfurt

01 mei 2018 - 07:51ActueelCloud & InfrastructuurProRailRelined Fiber Network
Rik Sanders
Rik Sanders

Het Nederlandse bedrijf Relined Fiber Network breidt zijn dark fiber-netwerk uit naar Duitsland. Met een metroglasvezelnetwerk (cityring) in Frankfurt gaat Relined, net als in Amsterdam, datacenterverbindingen leveren. Relined is een dochteronderneming van netbeheerder Tennet.

Frankfurt behoort, samen met Amsterdam, wereldwijd tot de grootste internetknooppunten. Met het metronetwerk in deze twee grootste internetknooppunten verwacht Relined verder te kunnen groeien. Ook in de vraag naar internationale dark fiber-verbindingen (onbelichte glasvezel), zoals van Amsterdam naar Frankfurt, zegt Relined te kunnen voorzien.

In 2017 werd officieel Relined GmbH opgericht met als doel het netwerk over de landsgrenzen verder uit te breiden. Nu gaat de verhuur van dark fiber-verbindingen buiten Nederland van start. Op het metroglasvezelnetwerk in Frankfurt worden circa twintig datacenters aangesloten, waaronder de die van Colt, Digital Realty, Equinix, e-Shelter en Interxion.

Cobra

Eind vorig jaar maakte Relined bekend het netwerk in Nederland met ruim 7000 km uit te breiden via een samenwerking met BT. Daarnaast volgt er een netwerkuitbreiding naar Denemarken nadat eind dit jaar de Cobra-datakabel (zeekabel) tussen Eemshaven en Denemarken naar verwachting wordt opgeleverd. 

Met de netwerkuitbreidingen naar Duitsland en Denemarken volgt Relined medeaandeelhouder Tennet, die met het elektriciteitsnetwerk aanwezig is in Nederland en Duitsland en werkt aan een verbinding richting Denemarken via de Cobra-datakabel.

Prorail en BT

Relined was opgezet als joint venture van Tennet en spoorbeheerder Prorail. Laatstgenoemnde aandeelhouder verkocht zijn belang begin 2017 aan Tennet. Relined blijft het netwerk van ProRail vermarkten.

Eind 2017 sloot de glasvezelnetwerkaanbieder ook nog een overeenkomst met BT, waarbij is afgesproken dat Relined het dark fiber-netwerk van BT in Nederland mag vermarkten. 

Meer over

Glasvezel

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Ontdek hoe je de kracht van private cloud kunt ontgrendelen

    De toekomst van serverbeheer. Nieuwe eisen aan prestaties en beveiliging.

    Computable.nl

    Ontdek hoe je de kracht van private cloud kunt ontgrendelen

    Nieuwe eisen aan prestaties en beveiliging. De toekomst van serverbeheer.

    Computable.nl

    Grip op de soevereine cloud

    Van bewustwording naar daadwerkelijke controle. Sleutelrol voor CIO en CFO.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Innovatie & Transformatie

    Barco introduceert nieuw vergadersyste...

    Videoconferencing is volledig ingeburgerd in de vergaderzaal. Met ClickShare heeft Barco een oplossing om gemakkelijk en draadloos videovergaderingen te starten...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Computable.nl
    Cloud & Infrastructuur

    Relined exploiteert datakabel NL-Denemarken

    Interxion datacenter amsterdam
    Cloud & Infrastructuur

    Interxion strikt Relined en atom86 voor AMS7

    Computable.nl
    Cloud & Infrastructuur

    TDCG sluit Relined aan op zijn datacenters

    Computable.nl
    Governance & Privacy

    ICT-vernieuwing Prorail duurt nog jaren

    Cloud & Infrastructuur

    Pareltjes: Relined Fiber Network

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs