Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Achmea haakt aan op blockchain in auto-industrie

auto
30 mei 2018 - 14:25ActueelFinanciële dienstverleningAccentureAchmeaBMWBoschFord
Diederik Toet
Diederik Toet

Verzekeraar Achmea ontwikkelt met blockchaintechnologie een digitale omgeving voor de registratie van autoritten, carsharing en autokenmerken. Het bedrijf heeft zich daartoe aangesloten bij het Mobility Open Blockchain Initiative (Mobi), een internationaal samenwerkingsverband van ruim dertig autofabrikanten en toeleveranciers.

Mobi werd begin mei opgericht door multinationals als BMW, Bosch, Ford, General Motors, Renault, Accenture en IBM. Het samenwerkingsverband zoekt naar manieren om vervoer veiliger, betaalbaarder en breder toegankelijk te maken met een blockchain. De partners verwachten de technologie onder meer in te zetten bij de ontwikkeling van de infrastructuur voor zelfrijdende en elektrische auto’s en bij de ontwikkeling van applicaties voor autodelen.

Achmea is al langer bezig met blockchaintechnologie. Zo onderzoekt de verzekeraar vanaf 2015 de mogelijkheid om via een blockchain een community voor peer-to-peer-verzekeringen op te tuigen. Er loopt ook een traject waarbij de technologie wordt ingezet voor de vereenvoudiging van klantidentificatie. Hierbij kunnen klanten gegevens hergebruiken die zij al eerder hadden ingevoerd bij vertrouwde partnerbedrijven van Achmea, zoals een bank of hypotheekverstrekker.

Validatie

Een groot voordeel van blockchaintechnologie is de mogelijkheid van gedecentraliseerde validatie. Daardoor kunnen transacties veiliger verlopen en data-integriteit gewaarborgd blijven. Zo stelt de technologie klanten in staat controle te houden over hun gegevens en zelf te bepalen welke gegevens ze met welke organisatie willen delen. Een grote uitdaging voor organisaties die met blockchain aan de slag willen, is de aansluiting op reeds bestaande processen.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    In detail: succesvolle AI-implementaties

    Het implementeren van kunstmatige intelligentie (AI) biedt enorme kansen, maar roept ook vragen op. Deze paper beschrijft hoe je als (middel)grote organisatie klein kunt starten met AI en gaandeweg kunnen opschalen.

    Computable.nl

    Hoe krijgen we weer grip op cloud-kosten?

    De enorme toename van public cloud gebruik binnen organisaties zorgt voor uitdagingen in de relatie tussen IT en Finance. Samen zijn ze de grip op de cloud-kosten kwijtgeraakt.

    Computable.nl

    Cybercrime Trendrapport 2024

    Een uitgebreide paper over de nieuwste bedreigingen en ruim 50 best-practices in beveiliging.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Check Point

    Nadia van Beelen (Sales Associate, Check Point Technologies)
    Pijl naar rechts icoon

    Cegeka

    Ammar Alkhatib (Cyber Security Advisor, Cegeka)
    Pijl naar rechts icoon

    ForceFusion

    Amber Quist (Cyber security specialist, ForceFusion)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Duurzamer, veiliger én voordeliger rijden bij Bouw Logistics Services (Bouw Logistics Services en Prometheus Informatics)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Sturen op duurzaamheidsdoelstellingen bij Rabelink Logistics (Rabelink Logistics en Prometheus Informatics)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    inQdo

    Partnerartikel
    Cloud & Infrastructuur

    Cloud is volwassen, de advisering nog...

    Cloud is volwassen geworden, maar de belofte is voor veel organisaties nog niet ingelost: complexiteit neemt toe, kosten vallen tegen en onafhankelijk advies is schaarser dan het lijkt. Cloudspecialist inQdo...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Carrière

    Wetenschap droomt van miljoenen voor blockchain

    Innovatie & Transformatie

    IBM adviseert over blockchain in voedselketen

    Blockchain
    Innovatie & Transformatie

    Italianen winnen Blockathon van Europese Commissie

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs