Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Atos en Google openen ai-lab in Londen

17 oktober 2018 - 12:48ActueelData & AIAtosGoogle
Frederic Petitjean
Frederic Petitjean

Atos en Google Cloud hebben in Londen hun eerste lab voor kunstmatige intelligentie (artificial intelligence, ai) geopend. Hier wordt hun expertise op het gebied van ai gebundeld en de mogelijkheden tot samenwerking tussen publieke en private partijen verkend. Atos verkent de mogelijkheden om ook zo'n lab in de Benelux-regio te openen.

Het Atos AI Lab opent zijn deuren voor bedrijven en publieke organisaties in heel Europa om nieuwe technologie op het gebied van kunstmatige intelligentie te beproeven. Zo worden business cases ontwikkeld die een indruk geven van de mogelijkheden die ai biedt, zoals de toepassing van sensortechnologie in de bevoorradingsketen van een energiebedrijf voor veiligere en efficiëntere processen, of de inzet van data-analyses en algoritmes die op basis van machine learning worden ontwikkeld om fraude in de financiële dienstverlening tegen te gaan.

Het lab stelt Atos in staat om haar aanbod op het gebied van data-analyse – Atos Codex Industry – te verrijken met data en technologie van Google. Dat moet klanten ondersteunen met sectorspecifieke oplossingen. Ook legt het laboratorium het fundament voor een ecosysteem met specialisten op het gebied van kunstmatige intelligentie die uit heel Europa afkomstig zijn.

De expertise, projecten en innovaties van dit AI Lab wordt gedeeld met alle Atos-locaties, dus ook de Benelux kan hier gebruik van maken. Daarnaast kijkt Atos of het in de regio BTN (Benelux en The Nordics) een AI Lab kan opzetten.

Partnerschap

In april van dit jaar sloten Atos en Google Cloud een internationaal partnership voor de levering van veilige oplossingen op het gebied van de hybride cloud, machine learning en collaboratieve toepassingen. Atos selecteerde Google Cloud als voorkeursleverancier voor publieke cloud-oplossingen. Het Atos AI lab is een onderdeel van dit partnership met Google Cloud als antwoord op de behoefte van klanten die zich in een digitale transformatie bevinden. Atos heeft de intentie nog twee AI Labs te openen in Parijs en Dallas in de Verenigde Staten.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Geïntegreerde ICT in de zorg

    Hoe samenhang in IT bijdraagt aan continuïteit en veiligheid

    Computable.nl

    Agentic AI in de praktijk

    Hoe autonome AI werkprocessen fundamenteel verandert

    Computable.nl

    Ontdek hoe je de kracht van private cloud kunt ontgrendelen

    De toekomst van serverbeheer. Nieuwe eisen aan prestaties en beveiliging.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Check Point

    Nadia van Beelen (Sales Associate, Check Point Technologies)
    Pijl naar rechts icoon

    Cegeka

    Ammar Alkhatib (Cyber Security Advisor, Cegeka)
    Pijl naar rechts icoon

    ForceFusion

    Amber Quist (Cyber security specialist, ForceFusion)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Duurzamer, veiliger én voordeliger rijden bij Bouw Logistics Services (Bouw Logistics Services en Prometheus Informatics)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Sturen op duurzaamheidsdoelstellingen bij Rabelink Logistics (Rabelink Logistics en Prometheus Informatics)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    inQdo

    Partnerartikel
    Cloud & Infrastructuur

    Cloud is volwassen, de advisering nog...

    Cloud is volwassen geworden, maar de belofte is voor veel organisaties nog niet ingelost: complexiteit neemt toe, kosten vallen tegen en onafhankelijk advies is schaarser dan het lijkt. Cloudspecialist inQdo...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Europa
    Innovatie & Transformatie

    Airbus en Atos gaan EU-instituten beveiligen

    Innovatie & Transformatie

    Atos koopt Syntel voor 3,4 miljard dollar

    Atos
    Security & Awareness

    Atos scoort met nieuw security operations center

    Cloud & Infrastructuur

    Atos gaat samenwerken met Google Cloud

    Saint-Ghislain Belgie
    Cloud & Infrastructuur

    Google stopt miljard euro in Belgisch datacenter

    Engeland, Houses of Parliament
    Financiële dienstverlening

    Het VK is eenhoornkoning van Europa

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs