Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Itdonations haalt ruim vier ton op met oude hardware

18 februari 2019 - 11:01ActueelCloud & InfrastructuurNEG-ITSolutions
Rik Sanders
Rik Sanders

Stichting Itdonations heeft in 2018 een recordbedrag van 414.000 euro aan donaties ingezameld. Dit is gerealiseerd door het afvoeren van oude it-apparatuur en de restwaarde hiervan te doneren aan goede doelen.

Itdonations is opgericht in 2007 en onderdeel van de NEG Group, een dienstverlener op het gebied van circulaire it. De stichting zamelt geld in door de restwaarde van afgevoerde it-apparatuur te doneren aan goede doelen. In totaal werd al meer dan twee miljoen euro gedoneerd, onder andere door bedrijven als TomTom, Rituals, FrieslandCampina en het St. Antonius Ziekenhuis.

Zo gaf Leon Wildner als hoofd ICT Services van St. Antonius Ziekenhuis Itdonations de opdracht om  oude it-apparatuur af te voeren; de restwaarde ging naar een goed doel: onderzoek naar hart-, long- en vaatziekten en kanker.’ Wildner is inmiddels als teamleider DWO Foundation werkzaam bij een ander ziekenhuis: UMC Utrecht. Ook hier voert Itdonations oude it-apparatuur af. ‘De restwaarde komt ten goede aan vrienden van het UMC en WKZ. Hierdoor wordt onder andere medisch onderzoek, innovatie en topzorg ondersteuend om ziekten te bestrijden die ons nu nog vaak de baas zijn en worden belangrijke extra’s mogelijk gemaakt voor onze patiënten in het WKZ, waardoor een kind zich in het WKZ gewoon kind voelt in plaats van patiënt’.

Itdonations maakt de restwaarde van oude apparaten te gelde door ze bijvoorbeeld na een opknapbeurt met dataverwijdering opnieuw in te zetten bij bedrijven of te verkopen als refurbished hardware. Andere doede doelen die donaties ontvangen zijn War Child, Johan Cruyff Foundation, Stichting ALS en KiKa (Stichting Kinderen Kankervrij).

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Toekomst van netwerkbeveiliging

    Waarom geïntegreerde architecturen bepalend worden voor schaal en controle

    Computable.nl

    Hybride vergaderen herzien

    Wat moderne werkplekken vragen van meeting- en samenwerkingsomgevingen

    Computable.nl

    Virtualisatie heroverwogen

    Waarom enterprise IT opnieuw kijkt naar kosten, schaal en flexibiliteit

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Ecare Software

    Gestandaardiseerde huisartscommunicatie vanuit PUUR.: sneller, veiliger en zorginstelling-overstijgend (PUUR en Ecare)
    Pijl naar rechts icoon

    Ecare Software

    PUUR. integreert met SUP: minder administratie, meer tijd voor zorg (PUUR. SUP en Ecare)
    Pijl naar rechts icoon

    Emixa B.V

    Van 3 weken naar 3 dagen: hoe Kornelis de doorlooptijd met 85% verbetert (Emixa)
    Pijl naar rechts icoon

    ESC Holding

    Digitalisering van analoge bouwtekeningen en registraties infrastructuursystemen bij Brabant Water (Brabant Water en ESC Holding)
    Pijl naar rechts icoon

    Esri Nederland

    Provincies Noord- en Zuid-Holland krijgen grip op ruimtelijke opgaven met ArcGIS (provincie Noord-Holland, provincie Zuid-Holland, ArcGIS en ArcGISEsri)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Cloud & Infrastructuur

    Hardware gaat niet langer meer om hardware

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs