Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief
Cloudeducatie

‘NL-bedrijven vaakst getroffen door cloud-storing’

15 november 2019 - 13:08ActueelCloud & InfrastructuurHiscox
Pim van der Beek
Pim van der Beek

Nederlandse bedrijven kampen in vergelijking met bedrijven uit andere landen het vaakst met de uitval van clouddiensten. 27 procent van de Nederlandse bedrijven zegt in 2019 last te hebben gehad van een storing doordat de cloudienst van derden haperde. Dat is vijf procent meer dan het gemiddelde van 22 procent.

Het aantal incidenten waarbij clouddiensten uitvallen groeit. In 2018 meldde 13 procent van de bedrijven uitval van clouddiensten, in 2019 steeg dat percentage naar 22 procent. Vooral grote bedrijven zijn relatief vaak slachtoffer van de uitval van clouddiensten. Dat blijkt uit het Cyber Readiness Report 2019 van de verzekeraar Hiscox.

Vaak ontstaan die storingen door cyberincidenten, meldt de verzekeraar. Hiscox brengt ook de gemiddelde schadekosten door cyberincidenten in kaart. Het gaat dan niet om het bedrag dat criminelen buit hebben gemaakt, maar de schade die bedrijven en organisaties lijden door productieverlies, het herstel van de schade enzovoort.

De gemiddelde schadepost voor Duitse bedrijven ligt op 811.900 euro per incident. In Nederland ligt het beduidend lager; het gemiddelde totale schadebedrag per incident komt uit op 340.500 euro. In België kost een cyberstoring gemiddeld 486.000 euro.

Volgens de verzekeraar is de gezondheidssector het afgelopen jaar financieel het hardst getroffen met een gemiddelde schadepost van 650.600 euro gevolgd door de vrijetijdssector (630.000 euro) en de financiële dienstverlening (505.000 euro).

Er is ook lof voor Nederland. De verzekeraar stelt dat Nederland in vergelijking met de andere onderzochte landen (België, Frankrijk, Duitsland, Spanje, VK, VS) de grootste verbetering laat zien in het cyber readiness model. Daarin zet de verzekeraar de strategie en regie op het vlak van cybersecurity af tegen de uitvoering en de inzet van technologie.

Meer over

Diensten

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    De weg van dataverzameling naar impact

    Iedere organisatie heeft data, maar niet iedereen weet hoe je het goed gebruikt. Hoe zet je waardevolle informatie om in actie?

    Meer lezen

    Nationale Politie
    ActueelOverheid

    Politie tijdens NAVO-top beter voorbereid op uitval van C2000

    AchtergrondCloud & Infrastructuur

    Europese it moet nú regie pakken

    OpinieData & AI

    Maak ai saai!

    ActueelData & AI

    Cisco sorteert voor op komst van ai-agenten

    AchtergrondData & AI

    Nvidia lanceert 20 nieuwe ai-fabrieken in Europa, maar passeert Nederland

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Meer spreiding datacenters door knelpunten

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Computable Insights

    Een ai-agent die klantvragen afhandelt. Dat is een van de nieuwste troeven van softwareproducent Salesforce, dat daarmee meesurft op de...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs