Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Hoofdstad zoekt altijd digitaal toptalent

19 oktober 2020 - 08:47AdvertorialInnovatie & TransformatieGemeente Amsterdam
Redactie Computable
Redactie Computable

Voor de twaalfhonderd IT’ers bij Gemeente Amsterdam is het werk door recente integraties steeds veelzijdiger geworden. De opgaven voor de stad betekenen ook een opgave voor HR, want de hoofdstad heeft nog meer technische mensen nodig. Met een innovatieve mindset.

Dat overheidscommunicatie steeds digitaler wordt, is met name te merken in een metropool als Amsterdam. Meldingen in de openbare ruimte verlopen steeds vaker digitaal, maar dat geldt ook voor het aanvragen van subsidies en toeslagen. Tijdens de coronacrisis werden met succes alle zeilen bijgezet om de vele verzoeken voor een overbruggingskrediet van Amsterdamse zzp’ers te verwerken.

“Dat ging om tienduizenden verzoeken”, weet Mark Crooijmans, CIO en lid van het gemeentelijk managementteam van Amsterdam. “Actualiteiten als corona laten zien hoe belangrijk het is om snel en daadkrachtig het primaire proces te kunnen helpen met IT-oplossingen. Met maximale inzet van data en innovatieve digitale toepassingen.”

Nieuwe competenties

Amsterdam heeft de laatste tijd grote stappen gezet om de IT-dienstverlening aan te laten sluiten bij wat deze tijd vraagt. “Een verschuiving van on-premise naar cloud, van denken in hokjes naar werken in multidisciplinaire teams, plus een sterke focus op standaardisatie, regievoering en een geïntegreerd samenspel tussen business en digitale innovatie.”

Dit zijn slechts enkele accenten uit het plan dat Crooijmans in het voorjaar aan het Amsterdamse college heeft voorgesteld. Centraal daarbij staat aansluiting van de digitale dienstverlening bij de opgaven van de stad. “Dat vergt op onderdelen andere competenties. Wij zijn continu op zoek naar digitaal toptalent.”

Boeven vangen

Het bijzondere van IT-werk voor Gemeente Amsterdam is dat het heel tastbaar is, constateert Crooijmans. “Een thema als ondermijning vereist een grondige data-analyse van misdaad in de stad. Dat motiveert enorm: je helpt mee om boeven te vangen. Meer dan ooit tevoren doet ons werk ertoe. Als i-domein voegen we door het samenspel met de business meer dan ooit waarde toe aan de stad.”

De gemeente is voor jonge ICT’ers dan ook een interessante werkgever, omdat er ruimte is voor maatschappelijke betrokkenheid en de ethische kant van technologie. Crooijmans: “Als grotere organisatie hebben we ook echt tijd en aandacht voor dit soort overkoepelende thema’s.”

Meer weten over IT bij de Gemeente Amsterdam? Kijk op www.amsterdam.nl

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Hybride vergaderen herzien

    Wat moderne werkplekken vragen van meeting- en samenwerkingsomgevingen

    Computable.nl

    Toekomst van IT-talent. Een nieuw tijdperk

    Wat vraagt veranderende technologie van IT-talent? De route van skills naar succes.

    Computable.nl

    Agentic AI in de praktijk

    Hoe autonome AI werkprocessen fundamenteel verandert

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-nominaties

    Pijl naar rechts icoon

    Check Point

    Nadia van Beelen (Sales Associate, Check Point Technologies)
    Pijl naar rechts icoon

    ForceFusion

    Amber Quist (Cyber security specialist, ForceFusion)
    Pijl naar rechts icoon

    Hyperfox

    Vereenvoudiging besteloroces bij Duplast, specialist in voedselverpakkingen (Duplast en Hyperfox)
    Pijl naar rechts icoon

    Prodek Solutions BV

    Compleet pakket voor digitale aansturing duurzame energie bij Odura (Odura en Prodek Solutions)
    Pijl naar rechts icoon

    Norday

    Hyper-gepersonaliseerde cultuurpodcasts die nieuwe bezoekers vaker laten terugkomen via Wondercast (Norday en het Rotterdams Philharmonisch Orkest)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Data & AI

    Blockchain in software: een nieuwe gen...

    Terwijl Nederland en Europa zich steeds luider afvragen hoe lang we nog afhankelijk kunnen blijven van Amerikaanse cloudreuzen, eisen wetgevingen zoals NIS2 en DORA onomstotelijke data-integriteit en sluitende audit-trails.

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Innovatie & Transformatie

    Ai-model met ruim 400 miljard parameters wint Europese ai-competitie

    Data & AI

    Wat loopt er mis bij Accenture?

    Innovatie & Transformatie

    Rotterdam gaat quantumbeveiligde communicatie in de praktijk testen

    Innovatie & Transformatie

    Max Wellings CuspAI hengelt 400 miljoen binnen

    Innovatie & Transformatie

    ‘Ai dwingt ons om risico’s opnieuw te definiëren’

    Software & Development

    AcICT waarschuwt voor it‑risico’s bij vernieuwing Van Brienenoordbrug

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs