Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Meer vraag naar open source-software voor smartphones

12 oktober 2021 - 10:09ActueelCloud & InfrastructuurUbuntuXiaomi
Frederic Petitjean
Frederic Petitjean

De UBports Foundation ontvangt steeds meer aanvragen van organisaties die interesse tonen in hun opensourcesoftware voor mobiele telefoons. UBPorts ontwikkelt een variant van Ubuntu Touch voor smartphones als veiliger alternatief voor Android en iOS.

De verhoogde interesse kwam er onder meer na recente berichtgeving over telefoons van de Chinese fabrikant Xiaomi die data van gebruikers verzamelen en dit naar buitenlandse servers zouden sturen. Daarop volgden onder meer vragen in de Nederlandse Tweede Kamer. 

Xiaomi-telefoons zouden niet alleen data vergaren, maar ook beschikken over een ‘content’-filter, zo blijkt uit onderzoek van de regering in Litouwen. Die filter hanteert een ongewenste-woordenlijst die in onder meer Nederland en België uitstaat, maar in sommige andere landen aan. Experts van de Litouwse overheid zeggen dat deze filters op afstand kunnen worden ingeschakeld. Als een gebruiker woorden typt die ‘ongewenst’ zijn, dan wordt er door het apparaat een verbinding gemaakt met servers die zich buiten de EU bevinden.

Flinke groei

De onafhankelijke UBports-community, die sinds 2017 verantwoordelijk is voor de doorontwikkeling van het mobiele besturingssysteem Ubuntu Touch, is de afgelopen jaren flink gegroeid. De organisatie kreeg voorheen al veel aanvragen van overheidsinstanties uit heel Europa, maar deze namen de afgelopen weken sterk toe. Jeroen Baten, operationeel marketing manager: ‘We zijn daar blij mee. Tenslotte willen we het doel bereiken dat iedereen vrij is om alle door onze community gemaakte opensourcesoftware zonder beperkingen te gebruiken. Vooral voor organisaties waar vertrouwelijkheid van informatie bovengemiddeld belangrijk is, biedt ons besturingssysteem een heel goed alternatief, dat ook nog eens meer digitale autonomie geeft.’

Dat de interesse voor een alternatief mobiel besturingssysteem stijgt, blijkt onder andere uit het feit dat de Ubports-website maandelijks tussen de 30.000 en 60.0000 bezoekers trekt en dat de dertien forums van de organisatie per maand 1,2 miljoen views krijgen. Er werken gemiddeld veertig tot zeventig ontwikkelaars per jaar mee aan de doorontwikkeling van het OS. Maandelijks melden zich vijf à tien vrijwilligers om een bijdrage te leveren.

Meer over

BesturingssystemenLinuxOpensourceSmartphonesTablets

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Videobeveiliging naar de cloud

    Ontwikkelingen in videobeveiliging en cloud-gebaseerde securityplatformen

    Computable.nl

    Route naar digitale autonomie en soevereiniteit

    Van A(merikaans) naar Beter. Complexiteit zit niet in de nieuwe locatie, maar de weg er naar toe.

    Computable.nl

    Comeback? Private Cloud heroverwogen.

    Waarom regie, security en controle opnieuw centraal staan

    Eén reactie op “Meer vraag naar open source-software voor smartphones”

    1. Ron Bakker schreef:
      12 oktober 2021 om 17:14

      Het zou een goed ding zijn, wanneer er een veilige Linux versie voor de telefoons komt.
      Android gebruikt ook een (gesloopte) Linux kernel, maar in het systeem zijn veel beveiligingen niet aanwezig.

      Login om te reageren

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-nominaties

    Pijl naar rechts icoon

    Check Point

    Nadia van Beelen (Sales Associate, Check Point Technologies)
    Pijl naar rechts icoon

    ForceFusion

    Amber Quist (Cyber security specialist, ForceFusion)
    Pijl naar rechts icoon

    Hyperfox

    Vereenvoudiging besteloroces bij Duplast, specialist in voedselverpakkingen (Duplast en Hyperfox)
    Pijl naar rechts icoon

    Prodek Solutions BV

    Compleet pakket voor digitale aansturing duurzame energie bij Odura (Odura en Prodek Solutions)
    Pijl naar rechts icoon

    Norday

    Hyper-gepersonaliseerde cultuurpodcasts die nieuwe bezoekers vaker laten terugkomen via Wondercast (Norday en het Rotterdams Philharmonisch Orkest)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Security & Awareness

    OT monitoring herzien: van inzicht naa...

    Monitoring en logging van netwerkverkeer vormen een onmisbare basis voor OT security. Tegelijkertijd groeit het besef dat zichtbaarheid op zichzelf het risico niet verlaagt. In een omgeving met toenemende dreigingen,...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Cloud & Infrastructuur

    Xiaomi maakt slimme elektrische voertuigen

    Cloud & Infrastructuur

    Xiaomi Europees marktleider in smartphones

    Cloud & Infrastructuur

    Xiaomi protesteert tegen Amerikaanse overheid

    smartphone
    Cloud & Infrastructuur

    Xiaomi kiest Den Haag als Benelux-hoofdkwartier

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs