Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Ook datacenter-hub in Almere onzeker

Besluitvorming
18 januari 2022 - 15:57ActueelCloud & Infrastructuur
Alfred Monterie
Alfred Monterie

Het gemeentebestuur van Almere wil een pas op de plaats maken bij de ontwikkeling van datacenters. B&W willen eerst meer duidelijkheid over de rol van het Rijk.

Omroep Flevoland meldt dat het gemeentebestuur niet wist van de provinciale lobby voor de komst van nog meer datacenters. B&W was niet op de hoogte van een schrijven hierover eind 2020 aan toenmalig minister Eric Wiebes. 

De ex-bewindsman van Economische Zaken en Klimaat (EZK) werd daarin om steun gevraagd voor een ‘hyperconnectivity hub’ in Almere. De provincie maakte zich warm voor de aanleg van een cluster datacenters op een terrein van 175 hectare langs de snelwegen A6 en A27. Maar het gemeentebestuur van Almere zegt die positieve houding van de provincie allerminst te delen, zolang de rol van het Rijk in deze affaire niet is opgehelderd. Ook in de kwestie rond het datacenter Zeewolde waar Meta (Facebook) 166 hectare nodig heeft, bestaat hierover onduidelijkheid.

Als beide projecten geen doorgang vinden betekent dat een forse streep door de rekening van de groeiplannen van de Metropool Regio Amsterdam (MRA). Tweederde van de groei moet uit deze regio komen waartoe ook Flevoland behoort, aldus een rapport vorig jaar van de Dutch Data Center Association (DDA).

Steekspel

Politiek gezien ontwikkelt zich rond de datacenters een complex steekspel waarvan de uitkomst lastig valt te raden. Plaatselijke en provinciale politici hebben de plannen voor hubs op de korrel. De twijfels lopen door vrijwel alle partijen heen. De CDA-fractie in de gemeenteraad van Almere is kritisch over de in Almere geplande hub. Het CDA vraagt zich af wat de gevolgen zijn voor water en energie.

Daarnaast wil men weten welke consequenties de eventuele komst van Zeewolde heeft voor Almere. De SP in Almere stelt de hub-lobby aan de kaak. Ook binnen Provinciale Staten van Flevoland rommelt het. De Statenfractie van 50Plus vindt het raar dat de provincie zich hard maakt voor het project in Almere zonder dat de Staten hier actief over zijn geïnformeerd. 

Overigens telt Almere al een aantal datacenters, waaronder NorthC. Ook huisveste de stad lange tijd het computercentrum van woningbouwautomatiseerder NCCW.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Videobeveiliging naar de cloud

    Ontwikkelingen in videobeveiliging en cloud-gebaseerde securityplatformen

    Computable.nl

    Route naar digitale autonomie en soevereiniteit

    Van A(merikaans) naar Beter. Complexiteit zit niet in de nieuwe locatie, maar de weg er naar toe.

    Computable.nl

    Comeback? Private Cloud heroverwogen.

    Waarom regie, security en controle opnieuw centraal staan

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-nominaties

    Pijl naar rechts icoon

    Check Point

    Nadia van Beelen (Sales Associate, Check Point Technologies)
    Pijl naar rechts icoon

    ForceFusion

    Amber Quist (Cyber security specialist, ForceFusion)
    Pijl naar rechts icoon

    Hyperfox

    Vereenvoudiging besteloroces bij Duplast, specialist in voedselverpakkingen (Duplast en Hyperfox)
    Pijl naar rechts icoon

    Prodek Solutions BV

    Compleet pakket voor digitale aansturing duurzame energie bij Odura (Odura en Prodek Solutions)
    Pijl naar rechts icoon

    Norday

    Hyper-gepersonaliseerde cultuurpodcasts die nieuwe bezoekers vaker laten terugkomen via Wondercast (Norday en het Rotterdams Philharmonisch Orkest)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Data & AI

    Blockchain in software: een nieuwe gen...

    Terwijl Nederland en Europa zich steeds luider afvragen hoe lang we nog afhankelijk kunnen blijven van Amerikaanse cloudreuzen, eisen wetgevingen zoals NIS2 en DORA onomstotelijke data-integriteit en sluitende audit-trails.

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Carrière

    Almere broedt op ict-broedplaats

    Cloud & Infrastructuur

    Eigenaar Datacenter Groningen start Datacenter Almere

    Cloud & Infrastructuur

    DWS neemt The Datacenter Group over

    Time out
    Cloud & Infrastructuur

    Dam tegen groei hyperscale datacenters

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs