Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Vr/ar-headset van Apple wekt hoge verwachtingen

31 mei 2023 - 09:48ActueelCloud & InfrastructuurApple
Alfred Monterie
Alfred Monterie

Drie op de vijf 'leiders' uit de software en marketing die bekend zijn met de berichten over Apple's aanstaande headset, denkt dat deze nieuwe mixed reality-headset een iPhone-moment wordt voor virtual/augmented reality (vr/ar) Dit blijkt uit een enquête van Storyblok, de Oostenrijkse ontwikkelaar van cms-software.

Hoewel al eerder een doorbraak van vr/ar werd voorspeld, lijkt het nu menens. Verwacht wordt dat Apple tijdens de komende grote ontwikkelaarsconferentie WWDC breed gaat uitpakken. De meeste belangstelling gaat uit naar de nieuwe mixed reality-headset. Uit het Storyblok-onderzoek komt naar voren dat bedrijven in de rij staan om een product te ondersteunen waarvan de details nog niet eens bekend zijn.

Vier op de vijf respondenten is zeer of enigszins geïnteresseerd in het maken van content voor de headset. Leiders in de software-industrie zijn veel enthousiaster over het maken van content voor de headset dan marketeers (79 versus 34 procent). De meerderheid zegt bereid te zijn tot tweeduizend dollar te betalen voor de headset, terwijl tien procent bereid is ‘alles te betalen wat het kost’. een krappe zestig procent denkt dat vr/ar het volgende grote digitale platform is. Slechts zeven procent zegt niet geïnteresseerd te zijn in Apple’s headset.

Dominik Angerer, medeoprichter en ceo van Storyblok, stelt dat Apple en de hele vr./ar-industrie veel te winnen hebben bij de aangekondigde headset tijdens de WWDC. ‘Uit de gegevens blijkt dat bedrijven geloven dat vr/ar de toekomst van content is, maar na zoveel valse starts in de afgelopen jaren zijn marketeers nu duidelijk sceptischer over het potentieel van de technologie. Het goede nieuws voor Apple is dat ontwikkelaars erg enthousiast zijn over het bouwen voor het platform, ook al weten ze er niets van.’ Volgens Angerer zal de mate van ondersteuning van ontwikkelaars het product uiteindelijk maken of breken. ‘Als zij ervaringen bouwen die mensen aantrekken en laten terugkomen, zullen marketeers hen natuurlijk met hetzelfde enthousiasme volgen.’

Meer over

CMSiPhone

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Geïntegreerde ICT in de zorg

    Hoe samenhang in IT bijdraagt aan continuïteit en veiligheid

    Computable.nl

    Digitalisering die zorg versterkt

    Hoe is de zorg voorbereid op de toekomst, met een hoofdrol voor cloud en connectiviteit?

    Computable.nl

    Toekomst van netwerkbeveiliging

    Waarom geïntegreerde architecturen bepalend worden voor schaal en controle

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Duurzamer, veiliger én voordeliger rijden bij Bouw Logistics Services (Bouw Logistics Services en Prometheus Informatics)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Sturen op duurzaamheidsdoelstellingen bij Rabelink Logistics (Rabelink Logistics en Prometheus Informatics)
    Pijl naar rechts icoon

    Hyperfox

    Vereenvoudiging besteloroces bij Duplast, specialist in voedselverpakkingen (Duplast en Hyperfox)
    Pijl naar rechts icoon

    Prodek Solutions BV

    Compleet pakket voor digitale aansturing duurzame energie bij Odura (Odura en Prodek Solutions)
    Pijl naar rechts icoon

    Norday

    AI-tool die hyper-gepersonaliseerde cultuurpodcasts maakt voor het Rotterdams Philharmonisch Orkest (Wondercast)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Overheid

    Verlenging DigiD-contract was eind maart al bekokstoofd

    Overheid

    Kans bijna verkeken om DigiD-kwestie snel op te lossen

    Overheid

    Ministeries en rijksdiensten kunnen over naar de Lidl-cloud

    Cloud & Infrastructuur

    TSMC laat high‑NA links liggen, terwijl ASML recordorders stapelt 

    Overheid

    Kort: Kabinet trekt stekker uit NDS-raad, breedbandmarkt groeit door (en meer)

    datacenter groei
    Cloud & Infrastructuur

    Digitale omzet Unica blijft stijgen

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs