Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Atos heeft commandocentrum Olympische Spelen gereed

Olympische Spelen
20 oktober 2023 - 15:18ActueelCloud & InfrastructuurAtosEviden
Diederik Toet
Diederik Toet

Het duurt nog een maand of negen voordat de Olympische Spelen plaatsvinden, maar in Parijs is het controle- en commandocentrum voor de it-infrastructuur van het grote sportevenement al geopend. Atos speelt de sleutelrol voor het beheer van alle activiteiten die zich afspelen in het zogeheten Technology Operations Center (TOC).

In aanloop naar en tijdens de Olympische en Paralympische Spelen zijn meer dan tweeduizend experts vierentwintig uur per dag actief om een vlekkeloos verloop van het evenement te waarborgen. Vanuit het centrum, met een oppervlakte van 610 m², stuurt Atos 140 it-managers aan op alle operationele locaties van de Spelen. Het gaat om het Atos-bedrijf Tech Foundations, dat Atos klaarstoomt voor verkoop.

Wedstrijdresultaten

Naar eigen zeggen gebruikt de dienstverlener geavanceerde it-apparatuur om de resultaten van wedstrijden snel en efficiënt te verspreiden. Atos biedt ook ondersteuning aan zestig zogeheten venue results managers bij het verzamelen en publiceren van atletische prestatiegegevens. Als het goed is zijn die gegevens binnen 0,35 seconde beschikbaar via diverse apparaten, zoals desktops, smartphones en tablets. Een speciaal systeem voorziet sportjournalisten van gegevens.

Naast Parijs heeft Atos twee andere technologiecentra voor de Olympische en Paralympische Spelen: het Central Technology Operations Center (CTOC) in Barcelona en het Integration Testing Lab (ITL) in Madrid. Atos kan deze drie autonome, complementaire en duurzame ict-structuren repliceren en zou daarmee de milieu-impact van it tijdens de Spelen kunnen beperken.

Officieel Olympisch partner

Atos is al sinds 1992 betrokken bij de Olympische organisatie en sinds 2008 bij de Paralympische organisatie. De van oorsprong Franse dienstverlener is officieel digitale-technologiepartner van het Europees Olympisch Comité. Naar eigen zeggen zou Atos de enige internationale it-dienstverlener zijn met een speciale afdeling voor sport en grote evenementen.

Atos werd afgelopen augustus opgesplitst in outsourcingstak Tech Foundation en het bedrijf Eviden. Het is de bedoeling dat het verliesmakende Tech Foundations voor eind 2023 wordt verkocht. De aangekondigde deal hiertoe met de Tsjechische miljardair Daniel Kretinsky staat echter op losse schroeven.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Videobeveiliging naar de cloud

    Ontwikkelingen in videobeveiliging en cloud-gebaseerde securityplatformen

    Computable.nl

    Route naar digitale autonomie en soevereiniteit

    Van A(merikaans) naar Beter. Complexiteit zit niet in de nieuwe locatie, maar de weg er naar toe.

    Computable.nl

    Comeback? Private Cloud heroverwogen.

    Waarom regie, security en controle opnieuw centraal staan

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-nominaties

    Pijl naar rechts icoon

    Check Point

    Nadia van Beelen (Sales Associate, Check Point Technologies)
    Pijl naar rechts icoon

    ForceFusion

    Amber Quist (Cyber security specialist, ForceFusion)
    Pijl naar rechts icoon

    Hyperfox

    Vereenvoudiging besteloroces bij Duplast, specialist in voedselverpakkingen (Duplast en Hyperfox)
    Pijl naar rechts icoon

    Prodek Solutions BV

    Compleet pakket voor digitale aansturing duurzame energie bij Odura (Odura en Prodek Solutions)
    Pijl naar rechts icoon

    Norday

    Hyper-gepersonaliseerde cultuurpodcasts die nieuwe bezoekers vaker laten terugkomen via Wondercast (Norday en het Rotterdams Philharmonisch Orkest)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Data & AI

    Blockchain in software: een nieuwe gen...

    Terwijl Nederland en Europa zich steeds luider afvragen hoe lang we nog afhankelijk kunnen blijven van Amerikaanse cloudreuzen, eisen wetgevingen zoals NIS2 en DORA onomstotelijke data-integriteit en sluitende audit-trails.

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Data & AI

    Olympische Winterspelen: sportinnovatie én cybercrime

    Data & AI

    Olympisch goud dankzij software en data

    Innovatie & Transformatie

    Atos zet gezichtsherkenning in op Olympische Spelen

    Olympische Winterspelen 2018 in PyeongChang
    Cloud & Infrastructuur

    Atos gaat testfase Olympische cloud in

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs