Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief
Vergunning

RDI geeft vergunningen af voor lokale private 5G

03 november 2023 - 15:54ActueelCloud & InfrastructuurRDI
Diederik Toet
Diederik Toet

Vanaf 1 december 2023 stelt de Rijksinspectie Digitale Infrastructuur (RDI) nieuwe vergunningen beschikbaar voor lokale, private 5G-netwerken. Deze vergunningen bieden bedrijven de kans om een digitale infrastructuur voor eigen toepassingen en bedrijfsprocessen op te tuigen.

De toezichthouder geeft de vergunningen af in de volgorde waarop de aanvragen binnenkomen. Nieuwe aanvragers hebben dezelfde rechten op frequentiegebruik als bestaande vergunninghouders. Samenwerking tussen aanpalende vergunninghouders is dus van belang.

Er is voor lokale draadloze toepassingen tweemaal 50 Megahertz beschikbaar in de 3,5 GHz-band. De uitgegeven vergunningen zijn geldig tot en met 31 december 2040. 

Bedrijven kunnen met zo’n vergunning, al dan niet gezamenlijk, een eigen 5G-netwerk aanleggen, schrijft de RDI. Daarmee kunnen zij met eigen frequenties en op eigen terrein bijvoorbeeld virtual reality gebruiken of slimme, complexe apparaten zoals zelfrijdende voertuigen of robots in fabrieken aansturen.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    De weg van dataverzameling naar impact

    Iedere organisatie heeft data, maar niet iedereen weet hoe je het goed gebruikt. Hoe zet je waardevolle informatie om in actie?

    Meer lezen

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Opgerolde online-drugsmarkt gebruikte Nederlandse infrastructuur

    Nationale Politie
    ActueelOverheid

    Politie tijdens NAVO-top beter voorbereid op uitval van C2000

    AchtergrondCloud & Infrastructuur

    Europese it moet nú regie pakken

    OpinieData & AI

    Maak ai saai!

    ActueelData & AI

    Cisco sorteert voor op komst van ai-agenten

    AchtergrondData & AI

    Nvidia lanceert 20 nieuwe ai-fabrieken in Europa, maar passeert Nederland

    2 reacties op “RDI geeft vergunningen af voor lokale private 5G”

    1. Een Oudlid schreef:
      3 november 2023 om 21:22

      Wel handig voor de IoT want het gaat niet om de complexiteit van de apparaten maar de mogelijkheid om te kunnen communiceren zodat domme apparaten slimmer worden door algoritmen.

      Login om te reageren
    2. Fred Hage schreef:
      6 november 2023 om 10:44

      En nu maar hopen voor de aanvragers van dit spectrum (en de RDI) dat de rechter niet toch binnenkort het hele NFP wat betreft de 3,5 GHz opnieuw naar de tekentafel verwijst met die 2 x 50 MHz in aparte kavels en het verplicht aanpassen van de up-down verhouding aan de landelijke netwerken.

      Daarnaast zijn “Perceelsgebonden netwerken” met bewijsvoering vanuit het Kadaster leuk bedacht als NL-variant op het begrip “lokale/private netwerken” en wil de RDI dan best de enige scheidsrechter spelen, als er ruzie tussen buren dreigt. Alleen denken de mainports en grote gemeenten met smart city ambities daar nog steeds wat anders over.

      Login om te reageren

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Computable Insights

    Een ai-agent die klantvragen afhandelt. Dat is een van de nieuwste troeven van softwareproducent Salesforce, dat daarmee meesurft op de...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs