Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

West-Brabantse scholen helpen mkb via hackathon

08 december 2023 - 10:56ActueelSoftware & Development
Diederik Toet
Diederik Toet

Studenten van de West-Brabantse onderwijsinstellingen Avans, BUas en Curio gaan ondernemers ondersteunen bij hun digitale ontwikkeling. In de zogeheten Digiwerkplaats Mkb vindt deze vrijdag een hackathon plaats, waarbij twintig Avans-studenten in groepjes een duurzaamheidsdashboard voor drie bedrijven ontwikkelen.

In de werkplaats krijgen ondernemingen kosteloos toegang tot advies en uitvoering op het gebied van online-marketing, sales, data-analyse, ict, en automatisering. Dat moet ze weerbaarder en toekomstbestendiger maken, is het idee. De ondernemers voor wie de studenten tijdens deze hackathon aan de slag gaan, zijn Freightned uit Oosterhout en Match and Work en Elemental Eco Shop uit Breda.

Naast de voordelen voor ondernemers biedt de dag kansen voor studenten om relevante praktijkervaring op te doen en contact te leggen met potentiële werkgevers. Dit draagt bij aan het behoud van talent voor de regionale arbeidsmarkt, wat volgens de onderwijsinstellingen cruciaal is in sectoren met een tekort aan gekwalificeerd personeel.

In West-Brabant bevinden zich ruim 17.500 ondernemingen. Volgens de samenwerkende scholen worstelen veel bedrijven met digitalisering, iets wat tijdens de coronapandemie extra duidelijk zou zijn geworden.

Avans is een hogeschool met vestigingen in Breda, Den Bosch, Roosendaal en Tilburg en telt ongeveer 33.000 studenten. BUas (Breda University of Applied Sciences) is een gespecialiseerde hogeschool in Breda met ongeveer zevenduizend studenten. Curio is een mbo- en vmbo-instelling met bijna veertig locaties in West-Brabant en zo’n twintigduizend leerlingen.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Staat van Digitale Connectiviteit binnen de Bouw- en Installatiebranche 2025

    Digitale connectiviteit is de kern van veel processen in de bouw en volgens insiders van strategisch belang voor de toekomst van de sector. Waar sta jij?

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Computable.nl

    Resultaatgericht Samenwerken (RGS).

    RGS is een gestructureerde methode die vastgoedprofessionals direct ondersteunt bij kwaliteitsverbetering, kostenefficiëntie en verduurzaming.

    Meer lezen

    Digitalisering
    ActueelInnovatie & Transformatie

    Digitalisering mkb versnelt, zij het op basisniveau

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Stimulering cybersecurity-innovatie in mkb

    Subsidie
    ActueelCarrière

    Extra geld voor leren en ontwikkelen in mkb

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Ontdek de toekomst van IT-support en m...

    Op 16 september 2025 vindt in de Jaarbeurs in Utrecht een gloednieuw event plaats dat volledig is gericht op IT-professionals:...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs