Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

CBS publiceert ict-kenmerken DTC-bedrijven

19 december 2023 - 11:18ActueelSecurity & AwarenessCBS
Alfred Monterie
Alfred Monterie

Het Centraal Bureau voor Statistiek (CBS) gaat de ict-kenmerken van de kleinere bedrijven monitoren die tot het werkgebied van het Digital Trust Center (DTC) behoren. Kenmerken van bedrijven, die jaarlijks in kaart worden gebracht, zijn bijvoorbeeld het internetgebruik, clouddiensten en veiligheidsmaatregelen. Op verzoek van het DTC monitort het CBS ook de bij DTC-samenwerkingsverbanden aangesloten bedrijven. 

Om de doelgroep van ruim twee miljoen Nederlandse bedrijven beter te kunnen bereiken met adviezen over cyber-weerbaarheid, smeedt het DTC samenwerkingsverbanden met publiek-private regionale of sectorale cyber-initiatieven en brancheorganisaties. De cyber-weerbaarheid van de groep bedrijven die lid zijn van zo’n samenwerkingsverband, wordt vergeleken met een referentiegroep met dezelfde kenmerken. 

De DTC-groep scoort op alle ict-veiligheidsmaatregelen beter dan zowel de gehele populatie (zoals gemeten binnen de jaarlijkse CBS‐enquête ict‐gebruik bedrijven) als de referentiegroep. 

Zo maakt 94 procent van deze bedrijven gebruik van antivirussoftware, heeft 86 procent een beleid voor sterke wachtwoorden geïmplementeerd en maakt driekwart gebruik van een vpn wanneer er verbinding wordt gemaakt met internet buiten het bedrijf.

Uit de data blijkt verder dat DTC-bedrijven vaker gebruikmaken van zowel vrijwillige als verplichte trainingen van hun personeel op het gebied van ict-veiligheid. Ook is te zien dat DTC-bedrijven vaker een ict-incident met een interne oorzaak hebben ervaren dan de referentiegroep.

Meer over

Security

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Beveiliging van AI in de praktijk

    AI is hot, maar de praktijk binnen grote organisaties blijkt weerbarstig. Stop met brandjes blussen; zo schaal en beveilig je met succes.

    Computable.nl

    Beveiliging begint bij de Server

    Is serverhardware de blinde vlek in het securitybeleid? Waarom lifecycle-denken cruciaal is voor IT-security

    Computable.nl

    Staat Digitale Connectiviteit Bouw- en Installatiebranche

    Connectiviteit is de kern van veel processen en van strategisch belang voor de toekomst. Waar sta jij?

    Meer lezen

    OpinieGovernance & Privacy

    Europese Commissie zoekt experts om encryptie te omzeilen (echt waar)

    ActueelSecurity & Awareness

    Iraanse hackers doen zich voor als Duitse supermodellen

    ActueelSecurity & Awareness

    Noorse verificatie-leverancier Signicat koopt Inverid uit Enschede

    Ontslag afscheid opstappen
    ActueelSecurity & Awareness

    Eén ciso op zeven wil beroep vaarwel zeggen

    OpinieCloud & Infrastructuur

    Introductie van sase in het netwerk: eenvoudiger beheer en lagere kosten

    ActueelSecurity & Awareness

    Hoe Olivia en wachtwoord ‘123456’ McDonald’s in verlegenheid brachten

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialData & AI

    Private AI helpt gemeenten met vertrou...

    In een tijd waarin gemeenten geconfronteerd worden met groeiende verwachtingen van burgers, toenemende wet- en regelgeving en druk op budgetten,...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs