Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief
Deal handen schudden overname

Main Capital zit niet stil in januari

19 januari 2024 - 12:40ActueelSoftware & DevelopmentMain Capital
Rik Sanders
Rik Sanders

De start van het nieuwe jaar is voor Main Capital geen reden om het even rustig aan te doen. De Nederlandse investeerder heeft vier transacties achter de rug, alle in het buitenland: twee in Duitsland, een in Denemarken en – primeur – een in Zwitserland.

Zo ondersteunt Main Capital een add-on-aankoop van JobRouter, een Duitse leverancier van workflow- en documentbeheeroplossingen om bedrijfsprocessen te vereenvoudigen. Het betreft de overname van de eveneens Duitse Sycat Group, een aanbieder van software voor geïntegreerde managementsystemen. Main stapte in 2017 in bij JobRouter.

De investeerder kondigt op de Duitse markt tevens de fusie aan van twee eerder overgenomen leveranciers van software voor financiële instellingen: Foconis (met de aankoop GenoData EDV-Systeme) en Pdv Financial Software (inclusief het onderdeel Van den berg FS). Deze bedrijven gaan onder één dak verder als Foconis GmbH. Er werken ongeveer 350 mensen op de locaties Herzogenrath, Hamburg, Vilshofen an der Donau en Landau in der Pfalz in Duitsland.

Denemarken en Zwitserland

Ook verwerft de investeerder een meerderheidsbelang in Omnidocs, een Deens bedrijf dat software levert voor enterprise information management (eim). Met steun van de nieuwe eigenaar wil Omnidocs doorstoten naar de Europese en Amerikaanse softwaresector.

Verder is Main voor het eerst actief geweest in Zwitserland om een acquisitie van deelneming Aunetic financieel te ondersteunen. Deze specialist op het gebied van governance-software kocht Lari Digital. Dit is een Zwitserse leverancier die cloudsoftware voor juridische en regelgevingsinformatie biedt. Aunetic is weer voortgekomen uit de door Main in gang gezette fusie van het Zweedse Blika en het Duitse Audimex.

De Nederlandse software-investeerder heeft de laatste jaren zijn internationale vleugels uitgeslagen. Na eerst in Scandinavië te zijn gestart is Main inmiddels eveneens actief in Duitsland, België, Zwitserland en de Verenigde Staten. Er werken zo’n zeventig medewerkers, verspreid over kantoren in Den Haag, Düsseldorf, Stockholm, Antwerpen en Boston.

Meer over

InvesteringOvernameSoftware

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Computable.nl

    Resultaatgericht Samenwerken (RGS).

    RGS is een gestructureerde methode die vastgoedprofessionals direct ondersteunt bij kwaliteitsverbetering, kostenefficiëntie en verduurzaming.

    Computable.nl

    De principes van cloud-native techniek

    Cloud-native technologieën voegen flexibiliteit, schaalbaarheid en beveiliging toe en verlagen de operationele kosten voor de IT-omgeving. Hoe dragen Kubernetes, KEDA en AKS hieraan bij?

    Meer lezen

    USA Amerika vlag
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Main stapt in Amerikaanse zorgtech met LuxSci

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs