Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

EU geeft vrij baan aan id-wallet

27 maart 2024 - 22:51ActueelGovernance & PrivacyEuropese Unie
Alfred Monterie
Alfred Monterie

Burgers en ondernemers in Europa kunnen straks digitaal zakendoen met een identiteits(id)-wallet. Het Europees raamwerk van nationaal erkende id-wallets binnen Europa is definitief.

De Raad van de Europese Unie heeft de herziening van de eIDAS-verordening formeel goedgekeurd. Daarmee is de weg vrij voor het gebruik van id-wallets. Behalve met DigiD en eHerkenning kan je binnenkort ook met een erkende id-wallet in een andere lidstaat inloggen.

De eIDAS-verordening zal naar verwachting in werking treden vanaf eind volgende maand. De laatste horde bestaat vervolgens uit het uitwerken van enkele technische details. De EU-lidstaten krijgen daarna de tijd om zo’n digitale identiteit te ontwikkelen. Ambtenaren van Binnenlandse Zaken werken al aan een Nederlandse id-wallet op basis van opensource. Dit moet als voorbeeld dienen van de id-wallet. Voor deze edi-wallet is ruim dertig miljoen euro uitgetrokken. Overigens heeft de Stichting Internet Domeinregistratie Nederland (SIDN) met Yivi al een privacyvriendelijke, op opensource gebaseerde identiteitswallet van Nederlandse bodem beschikbaar.

Met een id-wallet is informatie, zoals naam en geboortedatum, op te slaan, waarna iemand zich op een eenvoudige en veilige manier online kan identificeren. Hierbij hoef je niet meer gegevens te delen dan nodig. De id-wallet biedt je de mogelijkheid om zelf te bepalen hoeveel informatie je als gebruiker wilt delen. De ‘portemonnee’ is te gebruiken bij contact met een overheidsinstantie, maar ook een bank of webwinkel.

Daarnaast is met de id-wallet makkelijk een elektronische handtekening te zetten op digitale documenten. Ook kun je in de wallet persoonlijke documenten zoals je rijbewijs of diploma’s veilig opslaan om later te gebruiken.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    GenAI: Veiligheidsrisico of wapen tegen dreiging?

    Wat AI betekent voor jouw securityaanpak? Alles over de risico’s en strategieën om GenAI verantwoord in te zetten.

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Computable.nl

    Beveiliging en IT samen sterk tegen bedreigingen

    Deze paper geeft concrete strategieën en handvatten om IT en Security effectiever te integreren.

    Meer lezen

    AchtergrondCloud & Infrastructuur

    Europese it moet nú regie pakken

    OpinieData & AI

    Van data-marktplaatsen tot dark data: de rol van authenticiteit in ai

    OpinieSecurity & Awareness

    Iot-beveiliging: het vergeten risico in cybersecuritystrategie

    Europese Unie
    AchtergrondCloud & Infrastructuur

    Geen one-fits-all-oplossing voor soevereine EU-cloud

    lui
    OpinieInnovatie & Transformatie

    Waarom ‘leverancier van jouw leverancier’ groot risico kan zijn

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Zo krijgt de overheid meer grip op clouddiensten

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Computable Insights

    Een ai-agent die klantvragen afhandelt. Dat is een van de nieuwste troeven van softwareproducent Salesforce, dat daarmee meesurft op de...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs