Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief
Nederlands paviljoen op Hannover Messe
Artist impression van NL High Tech Paviljoen in hal acht op de Hannover Messe 2024 (foto: FME)

Nederlandse innovatie op Hannover Messe

19 april 2024 - 13:08ActueelInnovatie & TransformatieHannover Messe
Rik Sanders
Rik Sanders

Volgende week vindt de Hannover Messe plaats. Op deze grote industriebeurs in het Duitse Hannover presenteren zich ook tal van Nederlandse innovatieve bedrijven. Zij zijn te vinden op twee paviljoens: een gericht op startups en een tweede voor de gevestigde maakindustriebedrijven en -organisaties. Het partnerland dit jaar is Noorwegen.

Op de Hannover Messe, die loopt van 22 tot en met 26 april, staan de nieuwste technologische innovaties in de (maak)industrie op het gebied van ict, hightechmaterialen, mobiliteit, halfgeleiders en energie-infrastructuur centraal.

De Nederlandse afvaardiging is te vinden in het NL High Tech Paviljoen in hal acht en het NL Startups en Scale-ups Paviljoen in hal zeventien. Thema is ‘Together for a smart and sustainable future’. Blikvanger in hal acht is de waterstoftruck van VDL.

Maandag 22 april bezoekt minister Micky Adriaansens (Economische Zaken en Klimaat) het evenement. Zij is daar de gastvrouw van een rondetafeloverleg tussen Nederlandse en Duitse topondernemers over de Europese concurrentiepositie, innovatiesamenwerking en economische veiligheid. Ook voert de bewindsvrouw gesprekken met Duitse bedrijven, kennisinstellingen en politici.

De Hannover Messe bestaat sinds 1947 en trok vorig jaar ruim 130.000 bezoekers uit meer dan zeventig landen. Meer dan vierduizend bedrijven zijn in totaal aanwezig op de beurs. Dit jaar is het hoofdthema de verduurzaming van de industrie. Partnerland én energieproducent Noorwegen is daarin een voortrekker. Het Noordse land hanteert zelf het thema ‘Norway 2024: Pioneering the Green Industrial Transition’ en organiseert in hal twaalf van het beursterrein van de Deutsche Messe een uitgebreid programma daarover.  

De industriebeurs besteedt de laatste jaren veel aandacht aan digitalisering, zeker sinds de ict-beurs CeBIT van de kalender is verdwenen. EU-voorzitter Ursula von der Leyen is een van de sprekers tijdens de openingsceremonie op 21 april. 

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Computable.nl

    Dit is de weg naar informatietransformatie

    In een wereld waar data en informatie centraal staan, moeten organisaties zich aanpassen aan de digitale toekomst. Informatietransformatie is de sleutel tot het versterken van beveiliging en het bevorderen van efficiëntie.

    Meer lezen

    ActueelInnovatie & Transformatie

    ‘Samen innoveren’ is Nederlands thema Hannover Messe

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Computable Insights

    Een ai-agent die klantvragen afhandelt. Dat is een van de nieuwste troeven van softwareproducent Salesforce, dat daarmee meesurft op de...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs