Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Kadaster neemt gedwongen maatregel tegen datalek 

29 mei 2024 - 11:52ActueelSecurity & AwarenessKadaster
Alfred Monterie
Alfred Monterie

Om nieuwe datalekken te voorkomen heeft het Kadaster de levering van het product Eigendomsinformatie gestaakt. In samenwerking met Logius is daartoe besloten naar aanleiding van een datalek dat van augustus 2020 tot en met 12 april 2024 bestond. 

Vorig jaar oktober kwam al bij het Kadaster een melding binnen dat een geheim adres zichtbaar was op het product Eigendomsinformatie in MijnOverheid. Pas veel later ontdekte het Kadaster dat dit incident niet op zichzelf stond, maar een bredere strekking had. Een week geleden is het lek definitief aangemeld bij de Autoriteit Persoonsgegevens (AP).

In een brief aan de Tweede Kamer meldt demissionair minister Hugo de Jonge (BZK) dat van 3.948 personen met een geheim adres mogelijk het woonadres toch door iemand anders is ingezien. Vandaag en morgen krijgen de betrokkenen hierover een bericht. Het tonen van de objectlijst en kadastrale kaart via MijnOverheid kan gewoon blijven bestaan; die producten bevatten geen woonadressen.

Vaker datalekken

Het Kadaster heeft een lange geschiedenis van datalekken. In november 2022 bleken 3.700 geheime woonadressen bijna een maand lang zichtbaar. Dat kwam door een update aan het systeem.

In oktober 2023 onthulde RTL Nieuws dat het besloten deel van het Kadaster zo lek als een mandje was. Alleen bevoegd gezagen zoals overheden en notarissen hebben toegang tot deze informatie. Maar destijds bleek dat iedereen erbij kon.

Op bevel van het AP werd het lek gedicht. Uit de brief van de minister blijkt dit niet voldoende te zijn geweest. De Jonge schrijft dat deze informatie toch opvraagbaar is geweest voor andere rechthebbenden op het registergoed. Maar afgeschermde personen binnen het Stelsel Bewaken en Beveiligen zijn niet geraakt door het jongste incident dat tot 12 april voortduurde.

Meer over

datalek

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Digitalisering die zorg versterkt

    Hoe is de zorg voorbereid op de toekomst, met een hoofdrol voor cloud en connectiviteit?

    Computable.nl

    Actuele cyberdreigingen in kaart gebracht

    Een uitgebreid threat report (2026) met trends, tactieken en risico’s voor complexe IT-omgevingen

    Computable.nl

    Toekomst van netwerkbeveiliging

    Waarom geïntegreerde architecturen bepalend worden voor schaal en controle

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Duurzamer, veiliger én voordeliger rijden bij Bouw Logistics Services (Bouw Logistics Services en Prometheus Informatics)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Sturen op duurzaamheidsdoelstellingen bij Rabelink Logistics (Rabelink Logistics en Prometheus Informatics)
    Pijl naar rechts icoon

    Hyperfox

    Vereenvoudiging besteloroces bij Duplast, specialist in voedselverpakkingen (Duplast en Hyperfox)
    Pijl naar rechts icoon

    Prodek Solutions BV

    Compleet pakket voor digitale aansturing duurzame energie bij Odura (Odura en Prodek Solutions)
    Pijl naar rechts icoon

    Norday

    AI-tool die hyper-gepersonaliseerde cultuurpodcasts maakt voor het Rotterdams Philharmonisch Orkest (Wondercast)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Security & Awareness

    Kadaster lekt geheime adressen na systeem-update

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs