Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

KPN krijgt met geld van ABP controle over zendmasten

05 juni 2024 - 10:55ActueelCloud & InfrastructuurABPKPNTennet
Alfred Monterie
Alfred Monterie

KPN richt samen met het ABP een nieuw bedrijf op waarin 3.800 zendmasten en daklocaties worden ondergebracht. Het telecombedrijf krijgt een meerderheidsbelang van 51 procent, het resterend percentage gaat naar het ambtenarenpensioenfonds als belegger. In het kader van deze transactie kopen KPN en het ABP TenneT geheel uit.

In de nieuwe constructie krijgt KPN meer grip op de passieve mobiele infrastructuur die een belangrijk fundament vormt voor 5G-netwerken.

Voorheen had TenneT via zijn bedrijf Novec en de Open Tower Company (Novec en ABP) de meeste zeggenschap over de antenne-opstelpunten. Een meerderheid daarvan was in het bezit van het bedrijf dat het hoogspanningsnet in Nederland en grote delen van Duitsland beheert. KPN zelf had slechts een beperkt aantal eigen zendmasten. KPN en het ABP kopen TenneT nu geheel uit.

De inbreng van het ABP is puur financieel. KPN en ABP werken al samen bij de uitrol van glasvezel. De nieuwe deal sluit aan op het streven van het pensioenfonds nog meer te betekenen voor de infrastructuur van Nederland. Harmen van Wijnen, bestuursvoorzitter ABP: ‘Via deze samenwerking met KPN versterken we de Nederlandse mobiele netwerken.’

Volgens een ingewijde sluit KPN hiermee een handige deal. ‘Voor het pensioenfonds is het gewoon een onroerend goed deal met een vast rendement, dus prima te begrijpen. Tennet speelt geld vrij wat ze broodnodig hebben voor de uitbreiding van het stroomnet. Iedereen wint.’

De antenne-opstelpunten blijven toegankelijk voor de verschillende mobiele operators en andere frequentiegebruikers. Omdat de ruimte voor zendmasten schaars is, wordt het voor mobiele operators de laatste jaren lastiger om nieuwe opstelpunten te realiseren. Ook vervanging van bestaande locaties bij aflopende huurcontracten kan complex zijn. KPN en ABP willen het beheer van het passieve netwerk verbeteren. Dit moet resulteren in toekomst-vast gebruik van de locaties, harmonisatie en vereenvoudiging van huurcontracten.

Meer over

zendmast

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Beveiliging begint bij de Server

    Waarom lifecycle-denken cruciaal is voor IT-security

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Meer lezen

    ActueelGovernance & Privacy

    Microsoft: we zijn geen hulpsheriff

    ActueelCloud & Infrastructuur

    HPE-Juniper vormt blok tegen Cisco

    OpinieCloud & Infrastructuur

    Opkomst van soevereine clouds: stel dataportabiliteit centraal

    knop op toetsenbord met rolstoelsymbool
    ActueelOverheid

    Einde aan wildgroei van overheidswebsites

    big tech
    ActueelOverheid

    Na ingreep Microsoft bij ICC: kabinet waarschuwt voor afhankelijkheid Amerikaanse tech

    Europese Unie
    AchtergrondData & AI

    Wake-up call voor inkopers ai

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Ontdek de toekomst van IT-support en m...

    Op 16 september 2025 vindt in de Jaarbeurs in Utrecht een gloednieuw event plaats dat volledig is gericht op IT-professionals:...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs