Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Wat bedrijven kunnen leren van ransomwaregroepen

19 augustus 2024 - 14:02ActueelSecurity & AwarenessAtropos
William Visterin
William Visterin

‘Bedrijven moeten een voorbeeld nemen aan de criminelen’

Ransomware is een flinke bedreiging voor menig organisatie. Al kunnen we ook wel wat van de cybercriminelen leren. Onderzoek toont namelijk aan dat ransomwaregroepen beter zijn in het beveiligen van hun webapplicaties dan de meeste bedrijven.

Vangelis Stykas, cto en medeoprichter van het penetratietestbedrijf Atropos, onderzocht 135 websites van ransomwaregroepen en ontdekte slechts in drie gevallen kwetsbaarheden. Dit komt neer op minder dan 3 procent.

Ter vergelijking: bij bedrijfswebsites vindt hij in 40 tot 50 procent van de gevallen kwetsbaarheden. ‘Een groot verschil. Het toont aan hoe serieus cybercriminelen hun beveiliging nemen’, aldus Stykas aan The Register. Zijn onderzoek werd onlangs gepresenteerd tijdens de Black Hat-conferentie in Las Vegas.

Extra druk

Een opvallend voorbeeld is de ALPHV/BlackCat-groep. Na dagenlang scannen wist Stykas toegang te krijgen tot een van hun servers, waardoor hij cruciale informatie kon bemachtigen en zelfs nieuwe taken kon creëren. Hoewel deze groep uiteindelijk implodeerde, is Stykas ervan overtuigd dat zijn acties extra druk hebben uitgeoefend.

Stykas wist ook binnen te dringen bij de ransomwaregroep Everest, die een verouderde WordPress-site gebruikte. Dit stelde hem in staat hun volledige database te kopiëren. Ook de Mallox-groep werd aangepakt. Via hun chatfunctie kon Stykas bijvoorbeeld meerdere groepsleden identificeren.

Op hoger niveau

Het onderzoek van Stykas onderstreept dat ransomwaregroepen, die zelf experts in hacking zijn, hun beveiliging op een veel hoger niveau hebben dan de meeste bedrijven. Dit zou voor deze laatste groep een wake-up call moeten zijn.

Stykas benadrukte de noodzaak voor bedrijven om hun beveiligingsmaatregelen aan te scherpen. ‘Bedrijven moeten een voorbeeld nemen aan de criminelen die hun systemen aanvallen en hun eigen beveiliging net zo serieus nemen.’ Zo niet, dan is de kans volgens hem groot dat zij het volgende slachtoffer worden van een cyberaanval.

Meer over

Ransomware

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Beveiliging van AI in de praktijk

    AI is hot, maar de praktijk binnen grote organisaties blijkt weerbarstig. Stop met brandjes blussen; zo schaal en beveilig je met succes.

    Computable.nl

    Beveiliging begint bij de Server

    Is serverhardware de blinde vlek in het securitybeleid? Waarom lifecycle-denken cruciaal is voor IT-security

    Computable.nl

    Staat Digitale Connectiviteit Bouw- en Installatiebranche

    Connectiviteit is de kern van veel processen en van strategisch belang voor de toekomst. Waar sta jij?

    Meer lezen

    OpinieGovernance & Privacy

    Europese Commissie zoekt experts om encryptie te omzeilen (echt waar)

    ActueelSecurity & Awareness

    Iraanse hackers doen zich voor als Duitse supermodellen

    ActueelSecurity & Awareness

    Noorse verificatie-leverancier Signicat koopt Inverid uit Enschede

    Ontslag afscheid opstappen
    ActueelSecurity & Awareness

    Eén ciso op zeven wil beroep vaarwel zeggen

    OpinieCloud & Infrastructuur

    Introductie van sase in het netwerk: eenvoudiger beheer en lagere kosten

    ActueelSecurity & Awareness

    Hoe Olivia en wachtwoord ‘123456’ McDonald’s in verlegenheid brachten

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialData & AI

    Private AI helpt gemeenten met vertrou...

    In een tijd waarin gemeenten geconfronteerd worden met groeiende verwachtingen van burgers, toenemende wet- en regelgeving en druk op budgetten,...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs