Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Ruzie in Intel-top leidt tot vertrek chipexpert

exit
27 augustus 2024 - 20:51ActueelCarrièreIntel
Alfred Monterie
Alfred Monterie

Ruzie in de tent bij Intel. Commissaris Lip-Bu Tan, binnengehaald om zijn technische kennis, is plotseling woedend opgestapt uit de toezichthoudende ‘board’. Hij raakte in conflict met zijn mede-commissarissen en ceo Pat Gelsinger. Volgens persbureau Reuters ergerde deze veteraan uit de tech-industrie zich groen en geel aan de bureaucratie bij Intel, de risicomijdende cultuur, de achterblijvende ai-strategie en het weinig overtuigende herstelplan. 

Reuters, die eerder deze zomer over andere misstappen bij Intel berichtte, baseert zich op drie bronnen rond Intel. Lip-Bu Tan kwam zelf met een vlakke verklaring dat hij om persoonlijke redenen terugtreedt. De voormalige voorzitter van Cadence Design Systems, ontwikkelaar van halfgeleiders en elektronische systemen, werd in september 2022 commissaris bij Intel. Maar hij zou al snel gefrustreerd zijn geraakt door de trage veranderingen bij Intel en de weinig effectieve reorganisatie.

Hij gold als de commissaris met het meeste technische inzicht en verstand van de chipindustrie. Bij zijn aantreden verklaarde hij nog onder de indruk te zijn van Gelsinger’s gedurfde aanpak. Gelsinger wilde van Intel weer een vooraanstaande ‘foundry’ maken die niet alleen voor zichzelf maar ook andere opdrachtgevers chips vervaardigt. Maar deze fabrieken komen langzaam op gang, terwijl potentiële klanten de aap uit de mouw kijken. 

AMD

Tan kreeg opdracht vooral op deze nieuwe fabrieken toezicht te houden. De kennis die nodig is om chips op contractbasis voor externe klanten te maken, bleek echter te ontbreken. Om die lacune op te vullen deed Intel een bod van 5,4 miljard dollar op de Israëlische chipfabrikant Tower Semiconductor. Maar de Chinese mededingingsautoriteiten gingen daar niet mee akkoord. Vervolgens gaf Tan allerlei adviezen over hoe Intel klantvriendelijker kon worden. 

Ook moest volgens hem enorm veel bureaucratie worden weggesneden. Het was hem opgevallen dat sommige projectteams tot wel vijf keer groter waren dan die bij concurrenten zoals AMD terwijl ze ongeveer dezelfde taken vervulden. 

Te veel managers

Volgens Tan moet vooral het mes worden gezet in het middle management dat weinig bijdraagt aan Intel’s technische inspanningen. Dit middenkader belemmerde volgens hem de voortgang bij Intels server- en desktop-chipdivisies. In plaats van de kaasschaaf-methode wilde hij specifieke ontslagen toestaan. Maar Tan vond voor deze plannen geen gehoor bij de rest van de board. 

Eerder kwam naar buiten dat het ook rommelt bij r&d-divisies. Vier sleutelfiguren die nieuwe cpu-architecturen moesten ontwikkelen, zijn uit onvrede over de rommelige productstrategie opgestapt.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialSecurity & Awareness

    Cybersec Netherlands 2025 – Programma...

    Keynotes over cloud, AI en geopolitiek: het programma van Cybersec Netherlands raakt de kern van digitale weerbaarheid

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Richard Turk
    Awards NieuwsInnovatie & Transformatie

    Digitale transformatie is meer dan technologie alleen

    eigenwijs overmoed overconfidence
    ActueelGovernance & Privacy

    Kort: phishing nummer één wegens overmoed, klok tikt voor cio’s (en meer)

    OpinieWerkplek & Beheer

    Digitale weerbaarheid vereist verschuiving van reactief naar proactief

    AchtergrondCarrière

    Gazonnetje of golfbaan maaien via de cloud

    OpinieData & AI

    Het is niet alles goud wat er blinkt: belang van pragmatisme rondom ai

    AchtergrondCarrière

    Willem van der Poel – Een avonturier in de techniek

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • – Phishing
    • – Ransomware

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs