Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Freedom Internet start eigen dealerkanaal

Afbeelding: Dizain/Shutterstock]
23 september 2024 - 17:043 minuten leestijdActueelCloud & Infrastructuur
Pim van der Beek
Pim van der Beek

Aanbieder van internet, televisie en bellen, Freedom Internet, gaat nieuwe abonnees werven via een eigen dealerkanaal. Daarmee mikt het zowel op elektronicaketens als jongeren die op zolder vanachter de desktop of laptop een vergoeding willen ontvangen voor het aandragen van nieuwe abonnees. Die abonnees worden bij Freedom ‘leden’ genoemd.

‘
Door onze maatschappelijk initiatieven en kijk op techniek, security en privacy heeft Freedom Internet een groot aantal fans en ambassadeurs. Vanaf nu kunnen zij een beloning krijgen voor het aansluiten van nieuwe leden’, schrijft het bedrijf in een aankondiging van deze stap. Inmiddels zijn er zo’n twintig dealers actief. Commercieel manager Twan Welboren hoopt dat het aantal de komende tijd zal groeien naar en groep van zo’n honderd mensen. Hij wil uit concurrentie-oogpunt niet zeggen hoeveel abonnees Freedom Internet nu heeft. Volgens Welboren neemt het aantal nog steeds toe en komt het dealerverhaal voort uit de wens van kleine zzp’ers en ict’ers die graag een vergoeding zouden krijgen voor het aanleveren van nieuwe abonnees.

Iedereen die dealer wil worden kan zich opgeven door een mailtje te sturen naar het bedrijf. Vervolgens wordt er een dealeraccount aangemaakt en krijgt iedere dealer een eigen landingspagina waarop bestellingen kunnen worden geplaatst. Ze ontvangen een ‘mooi pakket met promotiemateriaal’ en voor iedere goedgekeurde bestelling krijgen dealers een vergoeding van 75 euro.

Particuliere en zakelijk klanten

Gevraagd waarom Freedom niet in zee gaat met bestaande dealerbedrijven, zegt Welboren dat zijn bedrijf dit soort zaken liever in eigen hand houdt. Hij onthult zelfs dat Freedom ‘niet echt’ over een verkoopafdeling beschikt.

Freedom Internet profileert zich als meer dan alleen een provider die klanten van internet, televisie en bellen voorziet. ‘Als ze voor ons kiezen doen klanten dat omdat ze zich bewust zijn van het feit dat het internet niet altijd veilig en ‘meekijkvrij’ is’, stelt de aanbieder. Op dit moment bedient Freedom voornamelijk particulieren en bestaat het aantal zakelijke klanten uit zo’n tien procent van het ledental. Er zijn plannen om die zakelijke tak verder uit te breiden, bijvoorbeeld met een belcentrale en andere op bedrijven gerichte diensten, maar die plannen staan nog op de lijst van toekomstige plannen (backlog).

Activisten

Freedom is ontstaan als gevolg van de opheffing van provider Xs4all die in 2020 opging in KPN. De grootste verschillen tussen Freedom Internet en grotere aanbieders zoals KPN, Ziggo en Vodafone zitten in de nadruk op privacy, de vrije keuze van modems, netneutraliteit en de persoonlijke klantenservice.

De provider is opgericht door activisten die strijden voor digitale burgerrechten. Ze zijn bijvoorbeeld tegen het opslaan van klantdata voor commerciële acties. Ze zetten zich ook sterk in voor netneutraliteit, wat inhoudt dat al het internetverkeer gelijk wordt behandeld zonder dat bepaalde diensten voorrang krijgen. Bij grote aanbieders is er vaak een spanningsveld tussen commerciële belangen en netneutraliteit. Freedom Internet heeft een stichtingstructuur.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Videobeveiliging naar de cloud

    Ontwikkelingen in videobeveiliging en cloud-gebaseerde securityplatformen

    Computable.nl

    Route naar digitale autonomie en soevereiniteit

    Van A(merikaans) naar Beter. Complexiteit zit niet in de nieuwe locatie, maar de weg er naar toe.

    Computable.nl

    Comeback? Private Cloud heroverwogen.

    Waarom regie, security en controle opnieuw centraal staan

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-nominaties

    Pijl naar rechts icoon

    Check Point

    Nadia van Beelen (Sales Associate, Check Point Technologies)
    Pijl naar rechts icoon

    ForceFusion

    Amber Quist (Cyber security specialist, ForceFusion)
    Pijl naar rechts icoon

    Hyperfox

    Vereenvoudiging bestelproces bij Duplast, specialist in voedselverpakkingen (Duplast en Hyperfox)
    Pijl naar rechts icoon

    Prodek Solutions BV

    Compleet pakket voor digitale aansturing duurzame energie bij Odura (Odura en Prodek Solutions)
    Pijl naar rechts icoon

    Norday

    Hyper-gepersonaliseerde cultuurpodcasts die nieuwe bezoekers vaker laten terugkomen via Wondercast (Norday en het Rotterdams Philharmonisch Orkest)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Cloud & Infrastructuur

    Yielder bouwt aan de volgende fase: pe...

    Yielder ondersteunt organisaties over de volle breedte van hun digitale omgeving. Van werkplek en connectiviteit tot cloud en security. De organisatie heeft een vijftiental regionale specialisten samen in één groep...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Cloud & Infrastructuur

    Belastingdienst stopt uitrol Microsoft 365 in de publieke cloud

    Cloud & Infrastructuur

    Mijlpaal voor Volt: Rotterdamse AI Gigafactory van 7,2 miljard euro krijgt vorm

    Cloud & Infrastructuur

    Dell en NorthC ondersteunen Nederlandse AI Cloud

    Cloud & Infrastructuur

    Bundeswehr gunt aan Prowise, Alphen aan den Rijn selecteert DSC

    Overheid

    De agenda van staatssecretaris Willemijn Aerdts: drie prioriteiten

    Security & Awareness

    Kort: DNA Services lanceert MKB SOC, Accenture bouwt Navo-cloud (en meer)

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs