Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Laatste fase Awards: 27.500 stemmen geteld

[Illustratie: Lelia Ledencova/Shutterstock.com]
09 oktober 2024 - 12:295 minuten leestijdAwards NieuwsInnovatie & Transformatie
Sander Hulsman
Sander Hulsman
Founder | Content Director

Event | Computable Awards 2024

We zijn de laatste fase van het stemproces van de Computable Awards 2024 ingegaan. Inmiddels zijn er meer dan 27.500 stemmen uitgebracht. Stemmen kan tot en met zondag 20 oktober. Tussen en binnen de categorieën beginnen duidelijke verschillen te ontstaan.

Het contrast dit jaar tussen de verschillende categorieën is groot. Daar waar IT-talent momenteel op ruim tweeduizend stemmen staat, daar halen Tech-startup en MKB-project net aan 1.100 stemmen binnen. Alle overige categorieën staan in aantallen hiertussen.

Publieksfavorieten

We maken de winnaars van de Computable Awards 2024 tijdens een spectaculaire Awards-show pas op 27 november bekend. De publieksstem bepaalt voor de helft wie er wint. Uiteraard gaan we niet zeggen welke genomineerde hoeveel stemmen heeft, maar in verschillende categorieën zien we wel publieksfavorieten ontstaan.

Met nog tot en met 20 oktober te gaan lijken de nummers 1 in de volgende categorieën wel bepaald: Customer Experience, Cyber Resilience, Future of Work, Sustainable Tech, High Performer, Onderwijsproject, Overheidsproject, Zorgproject en Partnerproject. In de overige categorieën is het nog spannend, al kennen drie categorieën een duidelijke top 2 of 3.

Juryfavorieten

Toch wordt de publieksstem niet allesbepalend. De helft van de uitslag wordt bepaald door juryoordeel. In dit oordeel zitten twee scores verwerkt. Om tot genomineerden te komen, heeft een groep van 31 Computable-experts alle genomineerden beoordeeld. Daarnaast verdeelt de zevenkoppige hoofdjury, met daarin Stijn Grove, Ruud Mulder, Reza Sarshar, Fred Streefland, Richard Turk, Anouk Vos en Jasper Wognum, ieder individueel honderd procent per categorie. De groep Computable-experts telt als één hoofdjurylid mee, het opgetelde juryresultaat wordt dus door acht gedeeld.

Op het moment van schrijven, is de helft van het juryoordeel binnen. Ook hierin zien we in sommige categorieën duidelijk juryfavorieten ontstaan. Zo zijn de juryleden eensgezind in de categorieën Cyber Resilience, Future of Work, CxO, MKB-project, Grootzakelijk project en Digitale Transformatie. In de nieuwe categorie High Performer hebben ze een duidelijke top 2 en ook in de categorieën Onderwijsproject, Overheidsproject en Duurzaamheid & MVO lijken de juryfavorieten zich af te tekenen.

RightBrains Awards

Computable is ook partner van de RightBrains Awards, twee prijzen die diversiteit in het digitale werkveld moeten stimuleren. Hoofdredacteur Sander Hulsman is jurylid bij deze twee Awards en Computable stelt zijn infrastructuur beschikbaar voor het verzamelen van genomineerden en het doorlopen van een stemproces. De RightBrains Awards worden op 7 november uitgereikt.

De afgelopen tijd liepen de RightBrains Awards mee met de Computable Awards 2024. Tot en met afgelopen zondag konden in beide categorieën ook stemmen worden uitgebracht. De aantallen uit deze categorieën tellen mee in het totaal aantal stemmen van 27.500. In de categorie Digital Leadership & Diversity Award 2024 werden 831 stemmen uitgebracht, in de categorie Digital Talent Award 2024 zelfs 1.106. In deze twee categorieën telt het juryoordeel zwaarder dan de publieksstem (75 om 25 procent).

In de jury van de RightBrains Awards zitten Kay Formanek (auteur diversiteit en inclusie en ceo Diversity and Performance), prof. dr. Erik Beulen (hoogleraar informatiemanagement aan de Universiteit van Tilburg), dr. Jeroen van der Velden (universitair hoofddocent strategie en directeur van het Centrum voor Strategie, Organisatie en Leiderschap aan Nyenrode), Raymond Hannes (expert op het gebied van ondernemerschap en innovatie), Hanneke Takkenberg (hoogleraar klinische besluitvorming bij cardio-thoracale interventies aan het Erasmus MC en uitvoerend directeur van het Erasmus Centrum voor Vrouwen en Organisaties) en Sander Hulsman (hoofdredacteur van Computable).

Diana Kuip

Er is elk jaar altijd veel om te doen: wie presenteert de Computable Awards? In de afwegingen die de redactie van Computable jaarlijks maakt wordt structureel het thema van desbetreffende jaar meegenomen. Met de sportzomer nog maar net achter de rug is er in 2024 gekozen voor het olympische thema ‘Faster, Higher, Stronger’. Daar hoort natuurlijk een presentator bij met een sportachtergrond.

Dit jaar presenteert Diana Kuip de Computable Awards. Kuip geniet bekendheid als sportanalist bij tv-programma’s als RTL Ontbijtnieuws, Tijd voor Max, De Avondetappe en NOS Sport. Ook is zij de host van de podcast ‘Football is Life’ met Daley Blind en Siem de Jong. Kuip treedt in de voetsporen van presentatoren als Anic van Damme, Dionne Stax, Leonie ter Braak, Hella Hueck, Ben van der Burg en Art Rooijakkers.

Olympische thema

Op 27 november worden (dus) per categorie de winnaars aangewezen. Dit gaan we doen in De Polar bij Jaarbeurs in Utrecht. Het thema van de avond is (dus) ‘Faster, Higher, Stronger’ en is gelinkt aan de Olympische Spelen die deze zomer plaatsvonden in Parijs. De Olympische Spelen staan wereldwijd symbool voor inspiratie, doorzettingsvermogen en uitzonderlijke prestaties.

We laten ons op die dag inspireren door de olympische idealen, maar zetten ook de absolute toppers uit de ict-wereld in de schijnwerpers. Deze avond vieren we het talent, de vooruitgang en de creativiteit die de Nederlandse ict-industrie tot een wereldspeler maakt.

Partner worden van de Computable Awards 2024?
Wilt u partner worden van de Computable Awards 2024, het belangrijkste, jaarlijkse festijn in de Nederlandse ict-markt? Verbind dan uw naam aan dit evenement en woon op 27 november de spectaculaire uitreiking bij.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Innovatie in uitvoering: industrieel bouwen

    Wees voorbereid op de bouwplaats van de toekomst.

    Computable.nl

    Agentic AI in actie

    De stappen van automatiseren naar écht autonoom werken. Welke toepassingen zijn succesvol?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Data & AI

    AI in softwaretesten: tussen belofte e...

    De opkomst van kunstmatige intelligentie (AI) wekte hoge verwachtingen in de wereld van softwaretesten. Zelflerende testsuites, automatisch gegenereerde testgevallen en...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Innovatie & Transformatie

    Spoelstra Spreekt: Prinsesjesdag

    Innovatie & Transformatie

    Aspire11 lanceert miljoenenfonds voor groeibedrijven; ook Nederland in beeld

    Overheid

    Defensie wil naar een betere commandovoering

    Fred Streefland
    Innovatie & Transformatie

    Cyber Resilience: de randvoorwaarde voor elke business

    Data & AI

    Intelligentie op de plek waar het ontstaat

    Data & AI

    Kort: 100 miljoen voor Nederlandse ai, down under investeert ook (en meer)

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs