Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Archivering zakelijke appjes Rijk nog niet op orde

10 oktober 2024 - 12:01ActueelOverheidRijksoverheid
Alfred Monterie
Alfred Monterie

Ruim twee jaar na de opschudding over het wegraken van zakelijke appjes van toenmalig premier Mark Rutte worstelt de rijksoverheid nog steeds met de oplossing. Het lukt de ministeries niet goed om relevante berichten op een handige en efficiënte manier te bewaren en veilig te stellen.

Bijna elk ministerie doet dat weer anders. Uit antwoorden van staatssecretaris Zsolt Szabó (Digitale Zaken en Koninkrijksrelaties) op Kamervragen van Glimina Chakor en Barbara Kathmann (beiden GroenLinks-PvdA) blijkt dat menig departement zelf het wiel is gaan uitvinden. Ambtenaren zeggen dat ze hiertoe waren gedwongen omdat de tijdsdruk groot was. Volgens hen maakte de spoed om zakelijke chatgesprekken veilig te stellen het onmogelijk om te wachten op een uniforme oplossing voor alle departementen. En nu kost het weer veel tijd om alles op één lijn te brengen.

Om verschillen in naleving te verminderen, zijn verdere harmonisatieslagen nodig. Een landelijke voorziening zal hierbij helpen. Afgelopen augustus is besloten om te bekijken of speciaal voor bewindslieden en hoge ambtenaren een speciale chat-app is te ontwikkelen op basis van het Franse Tchap. De Franse overheid heeft deze versleutelde opensource-app gelanceerd om vertrouwelijke informatie veilig uit te wisselen binnen overheidsdiensten.

Complexer

De eventuele inzet van de Franse voorziening bij de Nederlandse (rijks)overheid is een complexer traject dan het inzetten van nu al beschikbare technische oplossingen, stelt Szabó. Dit jaar is er een technische pilot uitgevoerd met software die zakelijke chatgesprekken veilig stelt. Op basis van deze succesvolle pilot heeft de Rijksorganisatie voor Informatiehuishouding de opdracht gekregen om tussentijds een Rijksbrede voorziening te realiseren op basis van interoperabele technieken uit de markt die het zakelijke chatverkeer van bewindspersonen en geselecteerde Rijksambtenaren afvangen en archiveren.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme toegang vs. onzichtbare cyberrisico’s in de Zorg

    In zorginstellingen is een constante stroom van personeel, patiënten en bezoekers. Maar hoe zorg je ervoor dat gevoelige gebieden beschermd blijven zonder de dagelijkse gang van zaken te verstoren? Hoe herken je eventuele zwakke plekken in het netwerk?

    Computable.nl

    In detail: succesvolle AI-implementaties

    Het implementeren van kunstmatige intelligentie (AI) biedt enorme kansen, maar roept ook vragen op. Deze paper beschrijft hoe je als (middel)grote organisatie klein kunt starten met AI en gaandeweg kunnen opschalen.

    Computable.nl

    Cybercrime Trendrapport 2024

    Een uitgebreide paper over de nieuwste bedreigingen en ruim 50 best-practices in beveiliging.

    Meer lezen

    AchtergrondCloud & Infrastructuur

    Europese it moet nú regie pakken

    Rood stoplicht
    ActueelOverheid

    Geen nieuwe staatssecretaris voor Digitalisering

    AchtergrondData & AI

    Nvidia lanceert 20 nieuwe ai-fabrieken in Europa, maar passeert Nederland

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Meer spreiding datacenters door knelpunten

    ActueelSoftware & Development

    Rodeo Software-oprichter Vos veroordeeld tot 63 mln schadevergoeding

    Gemeentehuis
    ActueelData & AI

    Ook gemeente Emmen start met ai-systeem voor raadsinformatie

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Computable Insights

    Een ai-agent die klantvragen afhandelt. Dat is een van de nieuwste troeven van softwareproducent Salesforce, dat daarmee meesurft op de...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs