Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Air France-KLM stelt met Collibra datacatalogus samen

KLM Catering Services
29 oktober 2024 - 13:03ActueelData & AICollibraKLM
Rik Sanders
Rik Sanders

Air France-KLM heeft met behulp van het ‘data intelligence’-platform van Collibra een datacatalogus samengesteld. Hiermee achterhalen gebruikers snel welke data waar beschikbaar zijn en wie verantwoordelijk is voor de kwaliteit.

Metadatamanagement noemt Air France-KLM zo’n ‘data catalog’. De luchvaartmaatschappij beschouwt deze aanpak als de sleutel tot het ontsluiten van de waarde van data. Elke seconde genereert Air France-KLM grote hoeveelheden nieuwe data, of het nu gaat om passagiers- en cargoboekingen of de uitvoering van vluchten. Deze gegevens bieden waardevolle inzichten die de luchtvaartmaatschappij helpen efficiënt en effectief te opereren en zijn klanten beter te bedienen. Denk aan predictive maintenance, waarbij op basis van historische en actuele data is te voorspellen welke onderdelen van een vliegtuig mogelijk defect raken. Ook kan de luchtvaartmaatschappij met behulp van data de reiservaringen van klanten verder personaliseren en verbeteren.

Maar het beheren van grote hoeveelheden gegevens is complex en tijdrovend. ‘Het is essentieel om te weten welke data beschikbaar zijn voor verschillende afdelingen, waar deze zich bevinden en wie verantwoordelijk is voor eigenaarschap en datakwaliteit. Onze data-analisten en scientists besteden momenteel een groot deel van hun tijd aan het zoeken naar antwoorden op deze vragen’, aldus Marjolein Daeter, datamanager bij KLM.

Catalogus

Samen met de Belgische datamanagementspecalist Collibra heeft de luchtvaartmaatschappij een metadatabeheer-oplossing ontwikkeld. De gegevens zelf staan niet in deze data catalog. In plaats daarvan bevat de catalogus metadata, zoals de naam, eigenaar en definitie van de gegevens. Toegang tot het software-as-a-service-systeem is mogelijk via single sign-on.

Naast het opzoeken van informatie kunnen medewerkers in de toekomst via de datacatalogus  toegang krijgen tot de data zelf. ‘Het werkt als een winkelmandje waarin je de benodigde data kunt plaatsen. Met de juiste autorisaties hebben medewerkers daarna direct toegang”, legt Martin Visser, accountmanager bij Collibra, uit. Als medewerkers toegang hebben tot dezelfde, eenduidige informatie zorgt dat ook voor consistente en transparante rapportages.

Meer over

Data governance

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Geïntegreerde ICT in de zorg

    Hoe samenhang in IT bijdraagt aan continuïteit en veiligheid

    Computable.nl

    Agentic AI in de praktijk

    Hoe autonome AI werkprocessen fundamenteel verandert

    Computable.nl

    Ontdek hoe je de kracht van private cloud kunt ontgrendelen

    De toekomst van serverbeheer. Nieuwe eisen aan prestaties en beveiliging.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Cegeka

    Ammar Alkhatib (Cyber Security Advisor, Cegeka)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Duurzamer, veiliger én voordeliger rijden bij Bouw Logistics Services (Bouw Logistics Services en Prometheus Informatics)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Sturen op duurzaamheidsdoelstellingen bij Rabelink Logistics (Rabelink Logistics en Prometheus Informatics)
    Pijl naar rechts icoon

    Searoutes

    CO₂-transparantie voor digitale freight forwarding bij Shypple (Shypple en Searoutes)
    Pijl naar rechts icoon

    INNO-WAY Rabotics

    Verkoopstijgingen behaald van 100% op geselecteerde producten en meer klanten geholpen bij Gamma (GAMMA en INNO-WAY)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Overheid

    Defensie zoekt alternatief voor Palantir-software

    Security & Awareness

    De Cloud Act en digitale soe­ve­rei­ni­teit ontrafelt

    Financiële dienstverlening

    Kort: Mil­jar­den­ver­lies door verouderde be­taal­sys­te­men, Knaken-klanten toegang ontzegd tot crypto (en meer)

    Data & AI

    AWS en Snowflake verdiepen partnerschap met 6 miljard dollar

    Carrière

    Kort: Betty Blocks herijkt zichzelf, SoftBank steekt 75 miljard in Franse ai (en meer)

    Data & AI

    Schneider Electric in­tro­du­ceert koel­ma­chi­nes voor ai-datacenters

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs