Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief
De zes door NorthC overgenomen Colt-datacenters.

NorthC koopt datacenter Colt Amsterdam, maar niet locatie Roosendaal

17 april 2025 - 12:58ActueelCloud & Infrastructuur
Rik Sanders
Rik Sanders

Het Nederlandse NorthC neemt zes datacenters van Colt Technology Services Group over. Het gaat om één Nederlandse locatie in Amsterdam en vijf Duitse centers in Frankfurt, Berlijn, Hamburg, München en Düsseldorf. Het datacenter van Colt in Roosendaal hoort niet bij de overnamedeal.

De zes datacenters in de belangrijke metropoolregio’s Frankfurt, Berlijn, Hamburg, München, Düsseldorf en Amsterdam hebben een gezamenlijk vermogen van ruim 25MW. De acquisitie betekent een versterking van de positie van NorthC in zowel de Benelux als in de Dach-regio (Duitsland, Oostenrijk en Zwitserland).

Afgesproken is dat Colt een belangrijke klant blijft in deze datacenters die overgenomen worden door NorthC. De dienstverlener behoudt de netwerkapparatuur in de afgestoten datacenters als onderdeel van zijn wereldwijde digitale infrastructuur, die 32.000 gebouwen met elkaar verbindt, zich uitstrekt over ruim veertig 40 landen, meer dan 275 points of presence (pop’s) bereikt en tien onderzeese kabelsystemen omvat. Colt is ook mede-beheerder van AS3356, het meest gepeerde internetnetwerk ter wereld. 

Mijlpaal

De Nederlandse NorthC Group, gespecialiseerd in regionale datacenters, is in juli 2019 ontstaan uit de fusie tussen de datacenterbedrijven The Datacenter Group (TDCG) en NLDC (het oude co-locatiebedrijf van KPN), met de Duitse investeerder DWS als meerderheidsaandeelhouder. De exploitant beschikt over locaties in Nederland, Duitsland en Zwitserland.

Volgens ceo Alexandra Schless is de overname van het zestal Colt-datacenters ‘een volgende mijlpaal in ons streven om het leidende platform van regionale datacenters in Noordwest-Europa te worden.’

Colt in Roosendaal

Colt bestiert in Roosendaal (Colt Rotterdam Data Center genoemd) ook nog een datacenter maar dat blijft buiten deze deal. Het Britse bedrijf is in 2023 gesplitst in Colt Technology Services en Colt Data Center Services. Die laatste tak beheert datacenters voor hyperscalers en multinationals en daar valt die van Roosendaal ook onder. HP is daar een belangrijke klant.

De zes datacenters die Colt Technology Services afstoot aan NorthC had het bedrijf verkregen na de aankoop van de EMEA-activiteiten van de Amerikaanse telecommunicatiedienstverlener Lumen in november 2023. In totaal verkoopt Colt acht colocatie-datacenters; de andere twee zijn Britse locaties die verkocht zijn aan een Engelse datacenterexploitant die net als NorthC wordt ondersteund door investeerder DWS. Het achttal bediende gezamenlijk zo’n vierhonderd colocatie-klanten.

Meer over

DatacenterOvername

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    De weg van dataverzameling naar impact

    Iedere organisatie heeft data, maar niet iedereen weet hoe je het goed gebruikt. Hoe zet je waardevolle informatie om in actie?

    Meer lezen

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Google vergroot soevereiniteit-opties van clouddiensten

    AchtergrondCloud & Infrastructuur

    Google Cloud verzekert klanten: Amerikaanse afkomst belemmert data-soevereiniteit niet

    ActueelCarrière

    Kort: Atos benoemt Benelux-hoofd ai-tak, Eset-rapport, Sioux naar Singapore, Dell vernieuwt AI Factory

    deal overeenkomst partner samenwerking akkoord
    ActueelCarrière

    Bonden akkoord met nieuwe ICK-cao 2025-2026

    Architectuur
    OpinieCarrière

    Architectuur is meer dan alleen techniek

    ActueelCarrière

    Kort: Cloudstichting opgericht, eerste lokale-overheidsklanten voor DSC (en meer)

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs