Eurofiber heeft een herfinanciering van 2,2 miljard euro afgerond om verdere investeringen in zijn digitale infrastructuur in Europa mogelijk te maken. De aanbieder van datacenterdiensten, die over een eigen glasvezelnetwerk beschikt, meldt dat de lening gekoppeld is aan zogenoemde ESG-doelen, (environmental, social & governance).
ESG betekent dat er eisen worden gesteld aan CO2-reductie, circulariteit en genderdiversiteit binnen het bedrijf. De nieuwe langetermijnfinanciering vervangt een bestaande ronde van 1,5 miljard euro en bestaat uit omvangrijke, nog niet opgenomen, toegezegde kredietfaciliteiten. De transactie kreeg brede steun van banken en institutionele beleggers, meldt Eurofiber.
Eurofiber zegt dat de nieuwe lening het bedrijf meer financiële ruimte geeft en dat hun manier van financieren nu breder gespreid en stabieler is. ‘De middelen moeten de uitbreiding van glasvezelnetwerken, cloudinfrastructuurdiensten en klantgedreven innovatie ondersteunen, nu de vraag naar veilige en schaalbare connectiviteit blijft stijgen, schrijft het bedrijf.
Volgens ceo Alex Goldblum bevestigt de transactie het vertrouwen van financiers in de langetermijnstrategie. BNP Paribas en Rothschild & Co traden op als financieel adviseurs; Clifford Chance verzorgde het juridisch advies. Recent deelde Eurifiber ook cijfers waaruit blijkt dat de groei van het bedrijf wordt gestuwd door overnames en netwerkuitbreiding.

