Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • IT Strategy & Governance
    • Cloud & Infrastructure
    • Data & AI
    • Security & Risk
    • Software & Development
    • Digitale werkplek
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Home » Financiële dienstverlening

Geen verliezen voor Binance-gebruikers

[Beeld: Lee Wa Da/Shutterstock]
02 november 2026 - 07:153 minuten leestijdActueelFinanciële dienstverleningBinance
Alfred Monterie
Alfred Monterie
Google logo initiaal icoon
Computable toevoegen als voorkeursbron

Binance, slachtoffer van de grootste roof van digitale tegoeden uit de geschiedenis, zal de mega-verliezen niet afwentelen op zijn gebruikers. De cryptobeurs had zondagavond al 95 procent van de gestolen 6,3 miljard dollar aan activa gedekt.

Ongeveer de helft daarvan kon al snel na de recordhack worden bevroren. Dit gebeurde in samenwerking met partners. Stablecoin-uitgevers als Tether en Circle hielden overdrachten van activa tegen. Met Bitcoin en Ethereum lukte dat niet.

Maar Binance heeft ook op grote schaal vervangende tokens aangeschaft ter latere compensatie van gebruikers met tegoeden. Binance haalde de middelen daarvoor uit de eigen bedrijfsreserves alsmede uit een soort garantiefonds en verzekeringen.

De resterende 5 procent betreft tokens die minder liquide zijn op de markt waardoor de aankoop meer tijd kost. De toezegging tot herstel blijft ongewijzigd. Door snel compensatie te regelen bleef het verlies aan vertrouwen in het platform beperkt.

Stabiliseren

Daarnaast maakt Binance stap voor stap weer opnames van tegoeden mogelijk. Na een eerste piek zijn de opnamevolumes gedaald en stabiliseren ze zich zoals verwacht, terwijl ook weer aanzienlijke stortingen worden gedaan. Tussen 07.00 en 16.30 uur zondagmiddag bedroeg de netto-uitstroom 3,64 miljard dollar. Dat is 2,1 procent van de totale beheerde activa.

Binance zal deze week in details opening van zaken geven. Volgens de FBI en twee specialisten op gebied van crypto-analytics (TRM Labs en Chainanalysis) zit de Noord-Koreaanse hackersgroep TraderTraitor achter de roof.

Downloaden

De hack begon nadat de cybercriminelen zich toegang hadden verschaft tot de laptop van Binance-ontwikkelaar. Vaak lukt dit door it’ers riant aanbod te doen voor een baan, waarna ze worden overgehaald tot het downloaden van een stukje software.

Daarin zit malware waarmee de vertrouwde identiteit van een nietsvermoedende medewerker wordt gekaapt. Langs die weg kunnen de hackers het systeem opdrachten geven tot het overmaken van crypto-activa naar hun eigen rekeningen. Afgelopen donderdag hadden de Noord-Koreaanse statelijke actoren slechts twintig minuten nodig om het merendeel van de gestolen 6,3 miljard dollar weg te sluizen.

Gekaapte identiteit

Binance-co-ceo Richard Teng verklaarde dat het om een complex proces ging – geen aanval die met één klik kon worden uitgevoerd – en Binance heeft verschillende punten van inbreuk ontdekt.

Volgens het Identity Management Institute konden de hackers door alle beveiligingslagen heen glippen doordat ze een identiteit hadden gestolen met hoge toegangsrechten. Zo wisten ze heel snel in de systemen te komen voor het doen van transacties en die te manipuleren. Volgens Binance zijn daarbij geen ‘privé sleutels’ in verkeerde handen gekomen; het ging puur om een gekaapte identiteit.

Meer over

Bitcoincryptohack

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    In detail: succesvolle AI-implementaties

    Het implementeren van kunstmatige intelligentie (AI) biedt enorme kansen, maar roept ook vragen op. Deze paper beschrijft hoe je als (middel)grote organisatie klein kunt starten met AI en gaandeweg kunnen opschalen.

    Computable.nl

    Hoe krijgen we weer grip op cloud-kosten?

    De enorme toename van public cloud gebruik binnen organisaties zorgt voor uitdagingen in de relatie tussen IT en Finance. Samen zijn ze de grip op de cloud-kosten kwijtgeraakt.

    Computable.nl

    Cybercrime Trendrapport 2024

    Een uitgebreide paper over de nieuwste bedreigingen en ruim 50 best-practices in beveiliging.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Cloud & Infrastructure

    Emily Glastra, T-Systems: “Juist voor...

    Digitale soevereiniteit staat hoog op de agenda van Nederlandse overheden en bedrijven. Maar voor grote organisaties is afscheid nemen van Amerikaanse hyperscalers niet altijd nodig of realistisch. Cruciaal is keuzevrijheid...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    IT Industry news

    Kort: Grootste cryptodiefstal ooit treft Binance, Wolters Kluwer vangt 40 miljoen voor Steuertipps (en meer)

    soevereiniteit
    Security & Risk

    EU-hof: bank moet phishingschade eerst vergoeden, ook bij grove nalatigheid

    IT Strategy & Governance

    Kort: Mollie reserveert 50 miljoen voor ai-platform met agents, Japan investeert fors in chipproductie VS (en meer)

    Financiële dienstverlening

    Kort: Bedrijven lanceren alternatief voor digitale identiteit, ai-agenten ontwikkelen eigen taal (en meer)

    Financiële dienstverlening

    ING: technologische voorloper onder Europese banken

    Alexander Zwart van Rabobank
    AI Agents

    Rabobank: Agentic ai verandert alles, engineers verdwijnen niet

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Persberichten bekijken
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs