Virgin kondigt net aan dat het vanaf 19 oktober stopt met digitale muziekdiensten in Groot-Brittannië en de VS. Tegelijkertijd introduceert Amazon een bèta van zijn drm-vrije muziekdownload. Volgens Ovum heeft Apple voorlopig nog weinig te vrezen.
Virgin Groep stapt helemaal uit de muziekretail, Amazon gaat er juist voor. De eerste indruk van het onlangs geïntroduceerde AmazonMP3 service is goed, vindt Jonathan Arber, analist bij Ovum.
"Maar zolang de beste optie om muziek op te spelen de iPod is, heeft Apple weinig te vrezen van de concurrentie van Amazon. Als Amazon met een aantrekkelijke digitale muziekspeler als iPod alternatief komt, heeft Apple reden tot zorg. We geloven dat deze nieuwe service op lange termijn voordelen biedt. Hopelijk is hiermee een industriebrede verschuiving opgetreden richting drm-free. De beperkte modellen die Virgin Digital en zijn soortgenoten bieden zijn tenslotte amper veelbelovend in de toekomst."
Ik heb Amazon getest en volgens mij heeft Apple wel degelijk wat te vrezen.
Amazon is veel goedkoper en mp3 is veel makkelijker te gebruiken op allerlei apparatuur.
Downloads van Amazon worden direct aan je iTunes biblitheek toegevoegd.
Zie http://www.digimuziek.nl voor mijn bevindingen.