Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

IBM indirect actief op ’low end’ markt

30 november 2000 - 14:00ActueelCloud & Infrastructuur
Redactie Channelweb
Redactie Channelweb

AMSTERDAM – IBM wil zijn klantenbestand voor mainframes uit de onderkant van de markt behouden, ook al zal het aan deze groep niet meer rechtstreeks hardware verkopen.

"Big Blue’ heeft daartoe het groene licht gegeven aan de S/390 emulatie software van Fundamental Software. IBM zal de Flex-ES S/390 van Fundamental ondersteunen en verkopen op zijn Numa-Q servers.
Eerder leek het erop dat IBM definitief de handdoek in de ring had geworpen voor wat betreft de low end van de S/390 mainframemarkt. Enige tijd geleden trok IBM namelijk zijn Multiprise 2000 servers terug en stopte het met de verkoop van de in snelheid verminderde Multiprise 3000 mainframes met een verwerkingscapaciteit beneden de 60 Mips.
Hoewel IBM Fundamental weinig credits geeft voor zijn Flex-ES omgeving, is het wel duidelijk dat het concern een definitieve keuze voor het product heeft gemaakt. Sinds de lancering van Flex-ES, dat eerder bekend stond als Open370, in september 1998, heeft Fundamental de software verkocht op Numa-Q servers van Sequent die draaien onder Dynix/PTX en op de Data General Aviion servers, ook een Numa-ontwerp.
Aanvankelijk ondersteunden de eerdere versies van Flex-ES slechts mondjesmaat IBM’s geavanceerde ESA-versies van MVS, VM en VSE en van het besturingssysteem OS/390. Maar de nieuwste Flex-ES versie 5.9 sluit naadloos aan op de nieuwste versies van IBM-software, zoals de 64-bit z/OS voor de ’Freeway’ zSeries 900 mainframes van IBM.
IBM is van plan de Numa-Q/Flex-ES op de markt te brengen onder naam Numa-Q Enabled voor S/390, of kortweg Numa-Q EFS. ’Big Blue’ zegt zich met het product nadrukkelijk te willen richten op mainframe-gebruikers die minder Mips nodig hebben dan de Multiprise 3000 H30 low end mainframes. Deze zijn uitgerust met een verwerkingskracht van 60 Mips.
 
Marten Dijkstra
 

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    De weg van dataverzameling naar impact

    Iedere organisatie heeft data, maar niet iedereen weet hoe je het goed gebruikt. Hoe zet je waardevolle informatie om in actie?

    Meer lezen

    Europese Unie
    AchtergrondData & AI

    Wake-up call voor inkopers ai

    Vrouwe Justitia
    ActueelCloud & Infrastructuur

    VMware haalt bakzeil bij Haagse rechter om Rijkswaterstaat

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Groningse doorbraak bij 3d-printtechniek voor robotjes

    Ontslagen
    ActueelCarrière

    ASML ontslaat it-manager om dubbelrol, IFS brengt ai-agent naar fabrieksvloer (en meer)

    AchtergrondCloud & Infrastructuur

    Overname E-Storage is voor PQR strategische zet in bescherming klantdata

    ActueelSecurity & Awareness

    Kort: PQR lijft E-Storage in, Fox-IT en Xerox it-partners van de Navo-top (en meer)

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Computable Insights

    Een ai-agent die klantvragen afhandelt. Dat is een van de nieuwste troeven van softwareproducent Salesforce, dat daarmee meesurft op de...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs