Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Schikking Microsoft-zaak mislukt door staten VS

28 september 2000 - 22:003 minuten leestijdAchtergrondGovernance & Privacy
Jasper Bakker
Jasper Bakker

Het vastlopen van de schikkinggesprekken tussen het Amerikaanse ministerie van Justitie en software-ontwikkelaar Microsoft begin dit jaar is te wijten aan de staatsaanklagers. Dit beweert rechter Richard Posner, die door districtsrechter Thomas Penfield Jackson was aangewezen als bemiddelaar tussen de partijen.

Toen de onderhandelingen in april definitief waren mislukt, uitte Posner zijn ongenoegen over het doelbewust doorspelen van informatie aan de pers en het opkloppen van de gesprekken. Hierbij liet de rechter niet weten wie hij verantwoordelijk achtte voor de diverse ‘lekken’.
Hij dankte echter wel het ministerie en Microsoft voor hun professionele houding tijdens de bemiddeling. Sceptici meenden toen al een veeg te bespeuren naar de hoofdaanklagers van de betrokken Amerikaanse staten. De verdenking heerst echter dat de ‘lekken’ niet vanuit slechts één partij kwamen.

Beperken

Rechter Posner laat nu meer doorschemeren met zijn opmerking dat de staten beperkt moeten worden in hun mogelijkheden antitrust-zaken te beginnen. De antitrust-expert meent dat die taak in het overgrote merendeel van de gevallen aan de federale overheid is. Mogelijke uitzonderingen zijn zaken waarin een bedrijf zich bezondigt aan monopolistenpraktijken in een staat of juist ten opzichte van de staatsoverheid zelf.
Het aanspannen van een antitrust-zaak namens benadeelde consumenten is een verantwoordelijkheid die volgens Posner bij het ministerie van Justitie ligt. Dit is wat de staten hebben gedaan in het geval van de rechtszaak tegen Microsoft. Tijdens de procedures hebben de juristen van het ministerie echter de strijd gevoerd.
De rechter omkleedt zijn voorstel – annex kritiek – met argumenten dat de staten noch de financiële middelen noch de juridische expertise hebben om antitrust-zaken tot de uiteindelijke afsluiting te voeren. Uiteindelijk varen de staten toch mee in het kielzog van federale antitrust-actie, stelt de ex-bemiddelaar onomwonden.
 
Klein neemt ontslag
Joel Klein, hoofd antitrust-aanklager van het Amerikaanse ministerie van Justitie, stapt eind deze maand op. De aanvoerder van de antitrust-zaak tegen Microsoft liet dit vorige week weten. "Ik heb het doel bereikt dat ik mijzelf heb gesteld toen ik aantrad. Ons werk bevindt zich op het juiste spoor", aldus Klein. Het is nog niet bekend wat voor werk hij nu ambieert.
De functie van hoofdaanklager van Justitie is bovendien een politieke post, wat inhoudt dat Klein waarschijnlijk toch vervangen zou worden na de presidentsverkiezingen in november. Zijn onmiddellijke opvolger is de 55-jarige Douglas Melamed, sinds oktober 1996 assistent-hoofdaanklager bij de antitrust-divisie van het ministerie. Melamed is van het begin af aan direct betrokken geweest bij de antitrust-zaak tegen Microsoft.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Hoe raakt NIS2 ook jouw bedrijf?

    De nieuwe cyberregels voor het MKB in aantocht

    Computable.nl

    Cybersecurity rond logistiek

    Praktische paper over logistiek in een steeds digitalere wereld

    Computable.nl

    GenAI: Veiligheidsrisico of wapen tegen dreiging?

    Wat AI betekent voor jouw securityaanpak? Alles over de risico’s en strategieën om GenAI verantwoord in te zetten.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    HackShield Future Cyber Heroes

    85.000 kinderen praten over veilig gamen met HackShield
    Pijl naar rechts icoon

    Wiz

    Wiz versterkt cyber resilience met contextgedreven cloudsecurity
    Pijl naar rechts icoon

    Getac

    Realtime inzicht als fundament voor digitale transformatie
    Pijl naar rechts icoon

    JBT Marel

    TechDoc Finder: AI-zoekagent voor service engineers
    Pijl naar rechts icoon

    Milieu Service Nederland

    WIN-platform: realtime afvaldata voor inzameling en facturatie
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon
    Stuur je case voor de Computable Awards en word getoond op de website!
    Ik wil een case insturenIcoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    12 social engineering trucs
    Security & Awareness

    ‘Klik of je wordt geblokkeerd’ en nog 11 social engineering-trucs

    Eelco Eerenberg
    Overheid

    Staatssecretaris: Breken met Fast Enterprises voor btw-systeem kost 200 miljoen

    Innovatie & Transformatie

    Kort: ING-banen weg door ai, aanpak ai-dis­cri­mi­na­tie faalt (en meer)

    Cloud & Infrastructuur

    Ook (eveneens Amerikaanse) Equinix kan dienst­ver­le­ning DigiD verstoren

    shutterstock_2483770035 Jose Calsina
    Governance & Privacy

    Hoge Raad: mag bank selfie van klant verplicht stellen?

    Vacature
    Carrière

    Kort: it-krapte houdt aan, ChatGPT beschikt over wiskundeknobbel (en meer)

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs