Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

IBM zet NT in voor bedrijfskritische applicaties

25 september 1997 - 22:00AchtergrondCloud & Infrastructuur
Jasper Bakker
Jasper Bakker

IBM lanceert deze week een nieuwe serie Windows NT-servers die volgens het bedrijf geschikt zijn voor bedrijfskritische applicaties. Dit is mogelijk doordat "de Netfinity-reeks technieken van het robuuste AS/400 in zich draagt", verklaart Steve Menadue, directeur van IBM PC Servers.

De nieuwe zware systemen, waarmee IBM het opneemt tegen Compaq, hebben diverse geavanceerde beveiligingstechnieken. Zo zijn naast de harde schijven ook de chips en zelfs de ventilatoren voorzien van foutvoorspellende mogelijkheden. Alle onderdelen van de Netfinity geven van tevoren aan wanneer er iets fout gaat.

Ernst

Vanzelfsprekend zijn de nieuwe computers uitgerust met meerdere backup-elementen, waardoor het systeem bij uitval gewoon kan doordraaien. Dankzij een gescheiden netwerkfunctie kan de computer vanuit een andere locatie bediend worden. "Zelfs als de machine van het netwerk is afgesneden", verzekert Menadue.
Dat het IBM ernst is wat de bedrijfskritische applicaties betreft, blijkt uit de bundeling met automatiseringsprogrammatuur van producenten als Sap en Baan. Dergelijke erp-software (Enterprise Resource Planning) wordt gebruikt om complete bedrijfsprocessen, zoals fabrieksproductielijnen, te besturen.

Clusters

Op het gebied van zware uitbreidingen gelooft IBM in clustering. Voor meer computerkracht dan NT-clusters kunnen bereiken, biedt IBM de mogelijkheid van speciale clustering. Hierdoor kunnen groepen servers onderling weer samenwerken.
Door al deze high-end mogelijkheden wil IBM op termijn de naam ‘PC Server’ laten vallen voor ‘Netfinity’. "Dit is namelijk meer dan alleen een machine voor het delen van bestanden en wat applicaties voor PC’s", beklemtoont IBM’s Menadue de volwaardigheid van de nieuwe servers. "Bovendien willen wij ons uiteindelijk onderscheiden door service en ondersteuning, niet alleen nieuwe snufjes."

Meer over

Windows NT

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slim verbonden en veilig georganiseerd

    Waarom connectiviteit en security onlosmakelijk verbonden zijn.

    Computable.nl

    Kies de juiste virtualisatie-aanpak

    Vergelijk drie krachtige open source-oplossingen: Proxmox, Kubernetes en OpenStack

    Computable.nl

    Beveiliging begint bij de Server

    Is serverhardware de blinde vlek in het securitybeleid? Waarom lifecycle-denken cruciaal is voor IT-security

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialData & AI

    AI in softwaretesten: tussen belofte e...

    De opkomst van kunstmatige intelligentie (AI) wekte hoge verwachtingen in de wereld van softwaretesten. Zelflerende testsuites, automatisch gegenereerde testgevallen en...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    ActueelSoftware & Development

    Value8 wil totale controle over Ctac

    soevereine cloud
    AchtergrondCloud & Infrastructuur

    Hoe soeverein moet de NDS zijn?

    AchtergrondSecurity & Awareness

    Twee dagen volle bak met prominente ot-rol

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Navo moderniseert it-infrastructuur met Oracle en Thales

    Luchtfoto van het datacenter-complex van Microsoft in Middenmeer.
    ActueelData & AI

    Microsoft breidt datacenter in Wieringermeer fors uit

    ActueelData & AI

    Amsterdams-Russische Nebius ‘hofleverancier’ van Microsoft

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs