Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief
prof. dr. ir. Hajo Reijers

TU/e start leerstoel businessprocessen

15 november 2012 - 07:55ActueelData & AITU/e
Sander Hulsman
Sander Hulsman
Chief Digital Content

Nederland loopt voorop in onderzoek op het gebied van business process management (bpm). Toch komt de meeste software nog uit de Verenigde Staten. 'Het probleem is dat in Europa toponderzoek te weinig in economische activiteiten wordt omgezet', zegt prof. dr. ir. Hajo Reijers van de Technische Universiteit Eindhoven (TU/e). Het oprichten van een leerstoel Business Process Technologies in samenwerking met Perceptive Software moet hier verandering in aanbrengen.

Bedrijven en instellingen zetten veelvuldig Business Process Technologies in. Het optimaliseren en automatiseren van bedrijfsprocessen doet kosten verlagen en bedrijfsresultaten verhogen. Dankzij de leerstoel Business Process Technologies aan de faculteit Wiskunde en Informatica van de Technische Universiteit Eindhoven (TU/e) kunnen jonge Nederlandse talenten verder worden ontwikkeld en behouden. Daarnaast richt de intensieve samenwerking tussen Perceptive Software en de TU/e zich op het uitvoeren van wetenschappelijk onderzoek naar bpm, zodat de universiteit nieuwe methoden kan ontwikkelen met behulp van innovatieve tools en technologie.

Social bpm

De leerstoel staat onder leiding van Hajo Reijers en gaat zich de komende jaren richten op onderzoek naar multi-dimensional mining: het op geavanceerde wijze doorzoeken van gegevensbestanden. Een tweede focusgebied is het toevoegen van social media-achtige functionaliteiten, social bpm genoemd. De TU/e heeft twee jonge onderzoekers voor beide gebieden aangetrokken. Begin 2013 gaan zij starten met hun vierjarig promotieonderzoek aan de TU/e.

‘De TU/e staat te boek als een toonaangevende universiteit op het vlak van bpm’, zegt Reijers. ‘Omdat Nederland de ambitie heeft om te behoren tot de top van kenniseconomieën, moet het bedrijfsleven nauwer gaan samenwerken met onderwijs. Op deze manier kunnen we toponderzoek ook daadwerkelijk omzetten in economische activiteiten. Daarom zijn we zo blij met de samenwerking met Perceptive Software.’

Kosten besparen, omzet verhogen

‘We zijn erg enthousiast over het voortzetten van onze al bestaande samenwerking in deze vorm’, zegt John Hoogland, vice president bpm bij Perceptive Software. ‘We verwachten dat we met deze samenwerking een basis voor nieuwe technologieën kunnen leggen, die van grote economische waarde zijn. Zo kunnen we sneller nieuwe producten ontwikkelen, waarmee organisaties en instellingen kosten kunnen besparen en de omzet kunnen verhogen.’

Meer over

Business Intelligence

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Computable.nl

    De weg van dataverzameling naar impact

    Iedere organisatie heeft data, maar niet iedereen weet hoe je het goed gebruikt. Hoe zet je waardevolle informatie om in actie?

    Computable.nl

    In detail: succesvolle AI-implementaties

    Het implementeren van kunstmatige intelligentie (AI) biedt enorme kansen, maar roept ook vragen op. Deze paper beschrijft hoe je als (middel)grote organisatie klein kunt starten met AI en gaandeweg kunnen opschalen.

    Meer lezen

    Samenwerken
    ActueelData & AI

    Perceptive en Coney bieden samen process mining

    ActueelData & AI

    Perceptive Software breidt uit met Intelligent Capture

    AchtergrondData & AI

    ASR kiest voor ECM van Perceptive Software

    Jagadeesh Chandra Bose
    ActueelCarrière

    TU/e-student promoveert op process mining

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    TU/e: 3,7 miljoen voor uitbreiden cleanroom

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Computable Insights

    Een ai-agent die klantvragen afhandelt. Dat is een van de nieuwste troeven van softwareproducent Salesforce, dat daarmee meesurft op de...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs