Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Uitbesteden bedrijfsportaal heeft toekomst

24 augustus 1999 - 22:00ActueelInnovatie & Transformatie
Redactie Computable
Redactie Computable

Bedrijfsportalen zijn de status ontgroeid van interessante grafische interfaces met beursnieuws en weerberichten. De nieuwe trend is het uitbesteden van het bedrijfsportaal aan een commerciële portaalaanbieder.

Hewlett-Packard en Yahoo spelen met hun samenwerking duidelijk in op die trend. Onlangs ontvouwden de bedrijven hun Corporate My Yahoo. Onder die noemer hebben ze diensten en technologie ontwikkeld die bedrijven in staat stelt hun interne en hun Internetinformatie samen te smelten tot één, beveiligd point of access.
Andere ondernemingen volgen HP en Yahoo op de voet. Zo zal Glyphica volgende maand twee samenwerkingsverbanden aankondigen die mogelijk moeten maken dat klanten Glyphicas bedrijfsportaalsoftware rechtstreeks vanaf hun eigen site kunnen huren. Verder presenteert Epicentric volgende maand zijn Portal Service en zal Plumtree Software voor het eind van het jaar eenzelfde product op de markt brengen.
Hoe nieuw deze trend ook mag zijn, het houdt daar niet op. Verschillende analisten spreken al van hyperportalen, waarop bedrijven verschillende bedrijfsinformatie en -processen kunnen samenvoegen. Dergelijke hyperportalen aggregeren informatie van andere portalen en zijn in staat alle verschillende bedrijfsapplicaties langs de productketen met elkaar te integreren. Zo kan bijvoorbeeld elk item in het SAP-systeem van het bedrijf gerelateerd worden aan een elders in de organisatie gebruikte Baan-, Oracle- of Peoplesoft-applicatie. De inhoud in al die verschillende applicaties zijn vervolgens samen te voegen in één portaal, samen met andere Internet- of intranetdata.
Het bedrijfsportaal kan op die manier werkelijk de etalage van het bedrijf worden, een one-stop shop. Het enige risico ligt in de manier waarop bedrijven omgaan met de enorme hoeveelheid informatie. Analisten wijzen er dan ook op dat met de nieuwe rol van de portalen meer druk komt te liggen op zaken als redactie en organisatie.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Computable.nl

    Dit is de weg naar informatietransformatie

    In een wereld waar data en informatie centraal staan, moeten organisaties zich aanpassen aan de digitale toekomst. Informatietransformatie is de sleutel tot het versterken van beveiliging en het bevorderen van efficiëntie.

    Meer lezen

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Kort: groeigeld voor Conpend en Basetime, Odin koopt Assyst (en meer)

    OpinieData & AI

    Agentic ai is geen buzzwoord, het is een gamechanger

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Injectie van 111 miljoen in PhotonDelta definitief

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Kort: Innovatiezone in Almere, grote Defensiedeal Pro Warehouse (en meer)

    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Ontdek de toekomst van IT-support en managed services op de MSP Show & Service Desk Show in Utrecht

    AchtergrondOverheid

    Software is gevechtskracht

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Ontdek de toekomst van IT-support en m...

    Op 16 september 2025 vindt in de Jaarbeurs in Utrecht een gloednieuw event plaats dat volledig is gericht op IT-professionals:...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs