Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Grote behoefte aan inzicht in ICT-kosten

20 november 2002 - 14:00ActueelWerkplek & Beheer
Redactie Channelweb
Redactie Channelweb

Nederlandse organisaties hebben meer behoefte aan transparantie voor wat betreft ICT-kosten en -investeringen. Dit blijkt uit een onderzoek dat in opdracht van CMG is uitgevoerd door Heliview.

Marktonderzoeksbureau Heliview concludeert verder dat ICT van strategisch belang is voor de meerderheid van de ondervraagde bedrijven, terwijl het erg moeilijk blijkt om de ICT-kosten te bepalen. Het onderzoek van Heliview omvatte een groepsdiscussie alsmede face-to-face interviews met managers, afkomstig van organisaties met meer dan 500 medewerkers. Daarnaast werden 140 interviews gehouden met ICT-budget-verantwoordelijken onder een breed scala aan organisaties met meer dan 200 medewerkers.
 
De ICT-afdelingen zijn bij de meeste organisaties georganiseerd als ’cost center’ en de ICT- budgetten blijken voor 80 procent uit exploitatiekosten te bestaan en voor 20 procent uit investeringen. Indien wordt bezuinigd, doen deze organisaties dat door investeringen stop te zetten en de exploitatiekosten aan te pakken, bijvoorbeeld door centralisering en outsourcing.
 
ICT-kosten worden, zo blijkt uit het onderzoek, in veel gevallen nauwelijks binnen de organisatie doorbelast. In de gevallen waar dit wel gebeurt, beperkt dit zich tot het omslaan van de totale kosten per werkplek of per werknemer en dus niet per product of dienst. Hierdoor lijkt ICT ’gratis’, met als gevolg een onbegrensde vraag naar ICT-middelen binnen de organisatie. ICT wordt daarom niet anders dan op kosten gestuurd en managers kunnen alleen grip houden door een constante druk op de kosten te zetten.
 
Volgens het onderzoek worden veel ICT-investeringsbeslissingen alleen op basis van uitgaven genomen. Hoewel de overgrote meerderheid van de organisaties aangeeft dat de financiële onderbouwing belangrijk is bij het nemen van een investeringsbeslissing, wordt gedoeld op de kosten die met een bepaalde investeringsbeslissing gemoeid zijn. Naast de financiële onderbouwing blijkt de toegevoegde waarde ook erg belangrijk bij het nemen van een investeringsbeslissing. Organisaties hebben in de praktijk echter moeite met het meetbaar maken hiervan.
 
p.zeebregts@channelweb.nl

Meer over

Diensten

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Hybride vergaderen herzien

    Wat moderne werkplekken vragen van meeting- en samenwerkingsomgevingen

    Computable.nl

    Toekomst van IT-talent. Een nieuw tijdperk

    Wat vraagt veranderende technologie van IT-talent? De route van skills naar succes.

    Computable.nl

    Cybersecurity rond logistiek

    Praktische paper over logistiek in een steeds digitalere wereld

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Software & Development

    Mobile apps krijgen geen tweede kans:...

    In de wereld van mobile apps bestaat er nauwelijks een tweede kans. Binnen enkele seconden kan een gebruiker al besluiten een app te verwijderen wanneer deze niet goed presteert. De...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Data & AI

    Ai verandert ECM in een kennisbron

    Data & AI

    Kort: Conclusion wint bij Havenbedrijf Rotterdam, kansen voor digital twins bij auditors (en meer)

    Security & Awareness

    Kort: Cybersecurity Innovation Fund een succes, ai stimuleert containergebruik (en meer)

    Werkplek & Beheer

    Belastingdienst afwerend tegenover Microsoft-alternatieven

    Data & AI

    Van ai-hallucinaties naar governance: de opdracht voor it

    Cloud & Infrastructuur

    Hof draait schadevoorschot terug in backup-zaak Hallo en Blok

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs