Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Biedt ict waar voor zijn geld?

23 januari 2003 - 23:00OpinieGovernance & Privacy
José Delameilleure
José Delameilleure

In de Verenigde Staten is weer eens een onderzoek gepubliceerd waaruit moet blijken dat de roi (return on investment) van grote ict-projecten niet altijd even groot is als leveranciers van zware softwaresystemen willen doen voorkomen.

Onderzoeksbureau Nucleus Research benaderde de bedrijven die op de site van scm-softwareleverancier (supply chain management) vermeld staan en vroeg hen hoe tevreden ze echt zijn. Dat blijkt dik tegen te vallen: de succesverhalen op de site blijken door i2 net iets te positief voorgesteld te zijn. Van de 22 bedrijven die Nucleus benaderde, waren er twaalf die aangaven dat de i2-software hen veel meer gekost had dan ze er uiteindelijk aan profijt konden uithalen. De trajecten om de software te installeren vielen doorgaans ook langer uit dan verwacht, terwijl de kosten vaak de pan uitrezen.
Eerder haalde Nucleus met een dergelijk rapport al Siebel onderuit. I2 reageert op dezelfde manier als Siebel en wuift het rapport weg door erop te wijzen dat het meer dan duizend klanten in de hele wereld heeft. Alsof u tevreden bent over iedere aankoop die u ooit verrichtte.
Wat de waarde van het rapport ook moge zijn, het legt opnieuw de vinger op de bekende zere plek: ict-projecten slagen er vaak niet in hun waarde te bewijzen, en er valt voor veel minder geld evenveel waarde te bieden aan de organisatie. Er zijn de laatste jaren te veel ict-projecten mislukt om het management nog te laten geloven in de alleenzaligmakende kracht van de ict. Ict die de bedrijfsprocessen niet vergemakkelijkt, kosten bespaart of nieuwe inkomsten toevoegt, is niet meer acceptabel. Het is tijd om daarmee rekening te gaan houden.

 
José Delameilleure

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    GenAI: Veiligheidsrisico of wapen tegen dreiging?

    Wat AI betekent voor jouw securityaanpak? Alles over de risico’s en strategieën om GenAI verantwoord in te zetten.

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Computable.nl

    Beveiliging en IT samen sterk tegen bedreigingen

    Deze paper geeft concrete strategieën en handvatten om IT en Security effectiever te integreren.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    ActueelCloud & Infrastructuur

    NLnet en CWI testen eerste openbare Scion-verbinding in Nederland

    ActueelSecurity & Awareness

    Phishingtrend: oplichters zetten correcte boekingsgegevens in

    AchtergrondGovernance & Privacy

    Dawnguard belooft volautomatische securitycloudarchitectuur

    OpinieData & AI

    Is Amerikaanse ai straks nog bruikbaar?

    OpinieCloud & Infrastructuur

    Digitale soevereiniteit: hype of noodzaak?

    Systeemfalen
    ActueelSecurity & Awareness

    NCTV brengt vier belangrijke dreigingen in kaart

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs