Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Externe kennis reden voor outsourcing

16 augustus 2007 - 08:09ActueelInnovatie & Transformatie
Rian van Heur
Rian van Heur

Bedrijven denken door outsourcing toegang te krijgen tot deskundigheid. Ook kostenreductie blijft een reden om uit te besteden. Datanetwerken worden het meest uitbesteed. Met offshoring hebben veel directeuren weinig ervaring.

Het verkrijgen van toegang tot it-deskundigheid en het verbeteren van it-dienstverlening is de reden waarom bedrijven overgaan tot outsourcing. Dat blijkt uit een onderzoek van Orange Business Services naar outsourcingtrends. Orange vroeg zeshonderd directeuren van middelgrote tot zeer grote multinationals in tien verschillende Europese landen, waaronder Nederland, naar hun mening over dit onderwerp.

Bijna zeventig procent van de respondenten noemt de toegang tot essentiële it-deskundigheid de drijfveer voor outsourcing. Kostenreductie volgt daarna en wordt door 67 procent van de respondenten genoemd. Ook de verbetering van de it-dienstverlening aan de eindgebruikers is een belangrijke reden volgens 63 procent van de respondenten.

It-infrastructuurprojecten

Van de respondenten heeft 62 procent ervaring met uitbesteding en it-infrastructuurprojecten. Meer dan een kwart heeft ervaringen met het outsourcen van commodity services. De respondenten hebben de minste ervaring met offshoring en business proces transformation outsourcing. Van de respondenten heeft 17 procent helemaal geen ervaring met outsourcing.

Datanetwerken worden het meest uitbesteed. Dat doet 64 procent van de ondervraagden. De laatste trend is om fixed voice-diensten te outsourcen. Een kwart van de respondenten wil dit de komende vier jaar buiten de deur zetten.

Specificeren

Bert Grevelink, directeur van VX Company, ziet outsourcing voor zijn bedrijf nieuw werk opleveren. "Bedrijven moeten duidelijk specificeren wat ze willen hebben, want doen ze dat niet dan is het duurkoop", zegt hij. Het levert VX Company werk aan de voor- en achterkant van het outsourcingsproces op. Vooraf moeten de specificaties waar een product aan moet voldoen worden vastgelegd. En achteraf wordt getest of het geleverde product wel aan de specificaties voldoet. Grevelink: "Dat kun je niet aan de leverancier vragen, want die zegt wel dat het goed is."

Meer over

Offshoring

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Computable.nl

    Dit is de weg naar informatietransformatie

    In een wereld waar data en informatie centraal staan, moeten organisaties zich aanpassen aan de digitale toekomst. Informatietransformatie is de sleutel tot het versterken van beveiliging en het bevorderen van efficiëntie.

    Meer lezen

    Computable.nl
    ActueelInnovatie & Transformatie

    Investeerder zet geld op Chinese outsourcing

    Computable.nl
    ActueelInnovatie & Transformatie

    Outsourcing: goedkoop en snel is uit de gratie

    Computable.nl
    ActueelInnovatie & Transformatie

    Samenwerking moet outsourcing professionaliseren

    Computable.nl
    ActueelCarrière

    Outsourcing verandert ict-arbeidsmarkt

    Computable.nl
    ActueelGovernance & Privacy

    ‘Toegang tot kennis belangrijkst bij uitbesteding’

    Computable.nl
    ActueelGovernance & Privacy

    Einde uitbesteding is nog lang niet in zicht

    Eén reactie op “Externe kennis reden voor outsourcing”

    1. Hugo Messer schreef:
      16 augustus 2007 om 10:48

      Een verbazingwekkend laag percentage dat ervaring heeft met offshoring. Hoe zou dit komen? bedrijven hebben allemaal programmeurs nodig, maar nemen niet de stap om deze in het buitenland in te huren.
      Voor het succes van offshoring zou het goed zijn dat iedereen dezelfde visie heeft over specificeren en testen als Bert Grevelink. Het is in mijn ogen ook de enige manier om een offshore samenwerking te laten lopen: duidelijk beschrijven wat je wilt hebben en vervolgens ook testen wat er geleverd wordt. Dit zou ook zo gaan wanneer een interne programmeur iets bouwt, maar veel bedrijven denken dat bij offshoring een programmeur opeens heel anders werkt.
      ik zou graag ervaringen delen met mensen op ons weblog: http://www.bridge-int.nl/blog

      Login om te reageren

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Computable Insights

    Een ai-agent die klantvragen afhandelt. Dat is een van de nieuwste troeven van softwareproducent Salesforce, dat daarmee meesurft op de...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs