Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief
Exite IBM

Percentage vrouwelijke ict’ers daalt

07 augustus 2007 - 11:56ActueelCarrièreIBM
Rian van Heur
Rian van Heur

Er zijn relatief minder vrouwen in de ict werkzaam dan in 2001. Ook zijn er minder vrouwen met een graad in computerkunde. IBM organiseert daarom één keer per jaar het EXITE-kamp om het beeld dat meisjes van ict hebben te verbeteren.

Het percentage vrouwen dat werkzaam is in de ict is het afgelopen jaar gedaald naar 26,1. In 2001 was dit percentage nog 28,9 procent. Dat blijkt uit cijfers van het Amerikaanse Bureau of Labor Statics, aldus ComputerWorld.

Uit onderzoek van wervings- en selectiebureau IT Jobs bleek vorig jaar nog dat de helft van de vrouwen in de ict vindt dat er in hun 'bedrijfstak' een machocultuur heerst en dat ze benadeeld worden ten opzichte van hun mannelijke collega's. De andere helft vindt het juist een prettige werkomgeving.

Diploma's

Uit cijfers van het National Center for Women and Information Technology (NCWIT) blijkt slecht eenvijfde de titels in computerkunde gaat naar een vrouw. In 1985 ging nog 37 procent van de diploma's op het gebied van computerkunde naar een vrouw.

Pinup

Jenny Slade, woordvoerder van NCWIT, vertelt tegen ComputerWorld dat van ict'ers vaak wordt verwacht dat ze lange dagen. "De laatste jas op de stoel wint." Het is voor vrouwen daarom vaak lastig de balans tussen werk en privé te vinden. Maar er zijn ook problemen die verder gaan. "De dingen die ik hoor gaan over pinups, niet worden uitgenodigd voor de lunch of de grappen die verteld worden", zegt Slade.

EXITE

IBM organiseert ieder jaar EXITE. Dit een kamp voor meisjes die in de brugklas zitten. Big Blue hoopt dat het beeld dat meisjes hebben van techniek en ict door EXITE verandert. Ook deze zomervakantie organiseerde IBM een EXITE-kamp in Nederland. Computable was erbij.

IBM Exite-kamp 2007

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Meer lezen

    Computable.nl
    ActueelCarrière

    Vrouwen verdeeld over werkomstandigheden ict

    Computable.nl
    ActueelCarrière

    Beloning voor mannen en vrouwen in ict niet gelijk

    AchtergrondCarrière

    ‘Ik dacht dat je bij techniek moet nadenken’

    Computable.nl
    ActueelCarrière

    Aantal vrouwen in ICT-top te verwaarlozen

    Computable.nl
    AchtergrondCarrière

    ‘Voor leuk werk moet je concessies doen’

    Computable.nl
    ActueelCarrière

    WomeninIT streeft naar ‘old-girls-network’

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Computable Insights

    Een ai-agent die klantvragen afhandelt. Dat is een van de nieuwste troeven van softwareproducent Salesforce, dat daarmee meesurft op de...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs