Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Kroll Ontrack viert 20 jaar succesvolle electronische datarecovery

24 juli 2007 - 10:193 minuten leestijdActueelCloud & InfrastructuurOntrack

Kroll Ontrack, toonaangevend data recovery-aanbieder, heeft 20 jaar data recovery overzien en heeft een overzicht opgesteld waaruit blijkt dat mensen steeds afhankelijker worden van elektronische gegevens… en het terughalen ervan.

De hoeveelheid elektronische gegevens die we creëren en benutten is de afgelopen twintig jaar explosief toegenomen. Zo werden bijvoorbeeld in 1987 wereldwijd minder dan 50 miljoen computers gebruikt, tegenover meer dan een miljard vandaag de dag. Daarbij had de gemiddelde harddrive in 1987 minder dan 30 megabytes opslagruimte terwijl nu 80-100 gigabyte drives de norm zijn. Tegenwoordig is meer dan 90 procent van alle zakelijke bestanden digitaal geproduceerd en minder dan 30 procent wordt in papieren vorm gereproduceerd. Met deze groeiende afhankelijkheid van elektronische data in het achterhoofd, is het geen wonder dat Kroll Ontrack de volgende grote veranderingen kan optekenen:

– In 1987 voerde Kroll Ontrack minder dan 50 data recoveries uit. Alleen al in 2006 deed het bedrijf meer dan 50.000 data recoveries.

– In 1987 verwerkte Kroll Ontrack minder dan één gigabyte aan klantgegevens. In 2006 was dit meer dan 4 miljoen gigabytes in de wereldwijde data recovery-centra.

– In 1987 verwerkte Kroll Ontrack ongeveer één data recovery-opdracht per week. Nu voltooit het bedrijf elke werkdag gemiddeld één opdracht per vijf minuten.

– In 1987 had Kroll Ontrack één recovery-laboratorium en één ingenieur. Vandaag de dag zijn er dertig Kroll Ontrack data recovery-kantoren in 22 landen met meer dan 150 ingenieurs.

– In1987 waren mensen geschokt als hun gegevens werden teruggehaald. Nu verwachten zij dat dit binnen enkele uren gebeurt.

– In 1987 vond de gemiddelde recovery plaats van een 5¼ inch PC harddrive. Tegenwoordig wordt het merendeel van de recoveries gedaan op laptop harddrives van 2½ inch in omvang. Terwijl de fysieke omvang van de harddrives dus is afgenomen met een factor 35, is de opslagcapaciteit gegroeid met een factor van meer dan 100.

– In 1987 haalde Kroll Ontrack voornamelijk gegevens terug van computer harddrives. Vandaag de dag vinden recoveries niet enkel plaats van harddrives, maar ook van digitale media, verwijderbare media, servers en databases.

– In 1987 had Kroll Ontrack enkel zakelijke klanten. Nu kloppen zowel bedrijven als consumenten en financiële-, overheids-, gezondheidszorg-, en educatieve instellingen aan bij Kroll Ontrack.

– In 1987 deed Kroll Ontrack enkel data recoveries in zijn eigen laboratoria. Tegenwoordig kunnen klanten hun gegevens terughalen via de doe-het-zelf-software van het bedrijf of door zijn remote- en laboratoriummogelijkheden.

"Met de voortschrijdende ontwikkeling van computers en andere elektronische apparaten is het leven sneller geworden. We vertrouwen steeds meer op onze computers om onze bedrijven te runnen, onbetaalbare foto's op te slaan, voor entertainmentfuncties, financiële zaken te regelen en te communiceren met collega's, vrienden en familie. De technologie verbetert constant maar toch zijn computers en data opslag verre van perfect. Daarnaast blijven excessief gebruik en menselijke fouten voorkomen waardoor onze business kan blijven groeien en ontwikkelen", zegt Rob Douben, Country Manager Benelux. "Met twee gigabyte aan dataverlies iedere minuut van de dag, kunnen individuen en bedrijven veel gedoe en stress voorkomen door op regelmatig basis back-ups te maken van gegevens en een relatie op te bouwen met een professioneel data recovery-bedrijf voor als het noodlot toeslaat."

Voor meer informatie over Kroll Ontrack kijk op: www.ontrackdatarecovery.nl

Meer over

BesturingssystemenStorage

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Hoe raakt NIS2 ook jouw bedrijf?

    De nieuwe cyberregels voor het MKB in aantocht

    Computable.nl

    Soevereine cloud: regie behouden

    Hoe krijg je grip op data, compliance en continuïteit in een geopolitieke realiteit

    Computable.nl

    Cybersecurity rond logistiek

    Praktische paper over logistiek in een steeds digitalere wereld

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Innovatie & Transformatie

    Kort: Almere staat bij Barcelona op de kaart, weer overname TMC (en meer)

    Security & Awareness

    Kort: ProRail beveiligt spoor zee met Genetec, Databricks wil in Amsterdam naar 1000 employees (en meer)

    Security & Awareness

    MWC26: Fraude-explosie dwingt telecomsector tot harde veiligheidsaanpak

    Overheid

    Gemeenten werken aan nieuwe massaovereenkomst met Microsoft

    datacenter groei
    Cloud & Infrastructuur

    Einde van de budgetlaptop: geheugen te duur geworden

    Cloud & Infrastructuur

    Vodafone dringt tijdens MWC26 aan op meer samenwerking in de ruimte

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs