Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Microsoft ontkent problemen met Active Directory

24 augustus 2000 - 22:003 minuten leestijdAchtergrondCloud & Infrastructuur
Jasper Bakker
Jasper Bakker

Microsoft weerspreekt de aantijgingen van onderzoeksbureau Gartner dat zijn beheertechnologie Active Directory (AD) prestatieproblemen heeft. prestatieproblemen heeft. Het onderzoeksbureau waarschuwde vorige week dat AD, dat is geïntegreerd in besturingssysteem Windows 2000, lijdt aan ontwerpfouten, en dat het nieuwe pakket lapmiddelen (Service Pack 1) voor Windows 2000 geen soelaas biedt.

Analist Ed Thompson van Gartner zegt dat AD beperkingen heeft wanneer gebruikers het inzetten voor het beheer van meer dan driehonderd bedrijfsvestigingen. Een dergelijk zwaar gebruik zou nadelige gevolgen hebben voor het prestatieniveau van het bedrijfsnetwerk en de stabiliteit van de directory-dienst zelf verstoren.
Ook de nieuwe, zware Datacenter-uitvoering van Windows 2000 zou met dit probleem kampen. De oorzaak ligt volgens Thompson bij fouten in het ontwerp van de directory-diensten. Het onlangs vrijgegeven Service Pack 1 lost deze problemen dan ook niet op, aldus de Gartner-analist.

Herzien

"Microsoft moet het hele product herzien om dit te repareren. Dat is niet eenvoudig", zegt Thompson. Hij meent dat de softwareleverancier de zaak pas recht kan trekken met de lancering van de volgende opwaardering voor Windows 2000. Die software, codenaam Whistler, moet in het vierde kwartaal van dit jaar verschijnen.
Gartner voorspelt dat gebruikers vóór die tijd al tegen de genoemde beperkingen van AD oplopen. Eind deze maand verschijnt namelijk de Exchange 2000-serversoftware die volgens het onderzoeksbureau de eerste, overtuigende reden vormt om Microsofts-directory-technologie in te zetten.
De softwareleverancier zelf ontkent dit alles; er zijn hoegenaamd geen problemen met Active Directory. "Daar is mij helemaal niets van bekend", zegt Kees Pronk, manager businessmarketing bij Microsoft Nederland. "Zelf hebben wij daar in ieder geval geen last van."
De softwareleverancier is sinds de introductie van Windows 2000 en de daarin besloten directory-technologie in februari dit jaar overgestapt op dat nieuwe platform. "Wereldwijd hebben wij nu 35.000 medewerkers met ongeveer 39.000 desktop-PC’s." Die infrastructuur wordt, inclusief de achterliggende servers voor opslag en functies als e-mail, beheerd middels de eigen AD-technologie, aldus Pronk.

Domeinen

Dit gebeurt echter niet middels één alles-overkoepelend domein; Microsoft heeft het beheer opgedeeld in regio’s, waar Europa er één van is. Pronk kan niet direct specificeren uit hoeveel beheerdomeinen Microsoft wereldwijd bestaat.
"Bovendien werken diverse grote gebruikers al geruime tijd met Windows 2000 én Active Directory", voert Pronk nog aan. De softwareproducent schermde bij de introductie van Windows 2000 met een lijst van bedrijven die overstag gingen of reeds proef-partner waren middels het ‘vroege gebruikersprogramma’ (early adopter).
Veel van die bedrijven doen echter nog voorzichtig aan. Zo bleek in Nederland dat lanceringspartner ABN Amro het nieuwe besturingssysteem inzet voor desktopmachines. Ook die apparaten moeten beheerd worden, maar dat hoeft niet noodzakelijk met Active Directory. Pronk meent dat dat wel een vanzelfsprekende keuze is.

Meer over

ECMPatchesStorageWindows 2000

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    De weg van dataverzameling naar impact

    Iedere organisatie heeft data, maar niet iedereen weet hoe je het goed gebruikt. Hoe zet je waardevolle informatie om in actie?

    Meer lezen

    Europese Unie
    AchtergrondData & AI

    Wake-up call voor inkopers ai

    Vrouwe Justitia
    ActueelCloud & Infrastructuur

    VMware haalt bakzeil bij Haagse rechter om Rijkswaterstaat

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Groningse doorbraak bij 3d-printtechniek voor robotjes

    Ontslagen
    ActueelCarrière

    ASML ontslaat it-manager om dubbelrol, IFS brengt ai-agent naar fabrieksvloer (en meer)

    AchtergrondCloud & Infrastructuur

    Overname E-Storage is voor PQR strategische zet in bescherming klantdata

    ActueelSecurity & Awareness

    Kort: PQR lijft E-Storage in, Fox-IT en Xerox it-partners van de Navo-top (en meer)

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Computable Insights

    Een ai-agent die klantvragen afhandelt. Dat is een van de nieuwste troeven van softwareproducent Salesforce, dat daarmee meesurft op de...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs