Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Beursgang moet aanzien QAD vergroten

21 augustus 1997 - 22:00AchtergrondInnovatie & Transformatie
Rik Sanders
Rik Sanders

De Amerikaanse erp-leverancier QAD heeft een notering aan de Nasdaq gekregen. Het bedrijf wil hiermee meer aanzien verwerven.

De beursgang, waarbij 5.750.000 aandelen zijn vrijgegeven, heeft een waarde van 86 miljoen dollar. Bij monde van Hans Spruit, vice president laat QAD weten dat financiële motieven niet direct de reden waren voor de beursgang. "Wij hebben dit gedaan uit concurrentie-overwegingen. Onze belangrijkste concurrenten – Sap, Baan en Oracle – staan alle genoteerd aan de beurs. Zo’n notering stelt klanten vooral op de langere termijn gerust, vandaar onze stap naar een publieke onderneming. Verder levert notering publiciteit op en daardoor meer naamsbekendheid." Spruit sluit niet uit dat een deel van het beursgeld op termijn wordt aangesproken voor acquisities.

MFG/PRO

QAD was een particulier bedrijf, geleid door Pamela Lopker. Opgericht in 1979 met het hoofdkwartier in Carpinteria, Californië, heeft de onderneming zich ontwikkeld tot een van de grotere leveranciers op de enterprise resource planning-markt. Vorig jaar realiseerde de onderneming een wereldwijde omzet van 126,4 miljoen dollar.
Het bekendste product is MFG/PRO, een erp-oplossing voor multinationals en grotere ondernemingen. Het is gebaseerd op open client/server-architectuur en bevat modules voor fabricage, distributie, financiën en managementondersteuning. De gemiddelde implementatietijd is negen maanden. Belangrijkste afzetgebied: de industrie en de elektronicasector (meer dan 50 procent van de omzet). QAD richt zich ook op de gezondheidszorg, de voedingsmiddelen- en automobielindustrie en op toeleveranciers voor de branche die de consumentenmarkt bedient.
De verkoop geschiedt direct aan de klant. De implementatie gebeurt in samenwerking met partners als Arthur Andersen, Deloitte & Touche en Origin. QAD heeft ervoor gekozen om ondersteunende dienstverlening zoveel mogelijk over te laten aan de partners. RS

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Innovatie in uitvoering: industrieel bouwen

    Wees voorbereid op de bouwplaats van de toekomst. De praktijk van verschillende manieren van industrieel bouwen

    Computable.nl

    Agentic AI in actie

    De stappen van automatiseren naar écht autonoom werken. Welke toepassingen zijn succesvol?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialData & AI

    AI in softwaretesten: tussen belofte e...

    De opkomst van kunstmatige intelligentie (AI) wekte hoge verwachtingen in de wereld van softwaretesten. Zelflerende testsuites, automatisch gegenereerde testgevallen en...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    AchtergrondData & AI

    Intelligentie op de plek waar het ontstaat

    ActueelData & AI

    Kort: 100 miljoen voor Nederlandse ai, down under investeert ook (en meer)

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Navo moderniseert it-infrastructuur met Oracle en Thales

    OpinieInnovatie & Transformatie

    ASMI, de stille kracht achter chip van morgen

    Groei
    ActueelInnovatie & Transformatie

    ING: it-dienstensector groeit licht harder dan economie

    Productiviteitsgroei
    ActueelInnovatie & Transformatie

    Digitalisering en innovatie speerpunt bij Productiviteitsagenda

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs