Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief
Handen schudden

Kredietcrisis remt overnames ICT-sector niet

14 mei 2008 - 15:12ActueelInnovatie & Transformatie
Pim van der Beek
Pim van der Beek

Ict-bedrijven die zich op het overnamepad bevinden trekken zich weinig aan van de mondiale kredietcrisis. Dat blijkt uit onderzoek van PricewaterhouseCoopers.

De mondiale kredietcrisis heeft nauwelijks gevolgen voor de fusie- en overnamemarkt binnen de ict-sector. Dat concludeert PricewaterhouseCoopers (PwhC) in Global Technology M&A Insight 2008, een onderzoek naar fusies en overnames in de technologiesector.

De waarde van overnames in de technologiesector steeg met 44 procent van 88 naar 127 miljard euro in vergelijking met dezelfde periode een jaar eerder. Het aantal afgeronde transacties nam met 24 procent toe tot een totaal van 713 overeenkomsten. De forse toename is vooral veroorzaakt door de grote vraag naar aanvullende en complete ict-oplossingen bij één leverancier.

Ook de rol van Azië, en dan met name India, is steeds dominanter. De waarde van Aziatische investeringsactiviteiten in Noord-Amerika is in 2007 veertien keer groter dan in 2006 Aziatische bedrijven investeerden in Europa in 2007 drie keer meer dan een jaar eerder.

Trends

PwhC noemt in het rapport ook een aantal fusie- en overnametrends voor de technologiesector. Volgens de onderzoekers zullen fusies en overnames zich de komende twaalf maanden vooral concentreren rond grensoverschrijdende consolidaties in de software- en ict-dienstensector. Volgens de experts zullen bedrijfsmodellen die gebaseerd zijn op Software as a Service (software als webdienst) investeerders blijven trekken. 'SaaS versterkt het uitbesteden van processen die voor bedrijven niet onderscheidend zijn.' Tot slot stellen de onderzoekers dat het streven van ict-bedrijven naar duurzaamheid een stimulans is voor fusies- en overnames.

Meer over

Diensten

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Computable.nl

    Dit is de weg naar informatietransformatie

    In een wereld waar data en informatie centraal staan, moeten organisaties zich aanpassen aan de digitale toekomst. Informatietransformatie is de sleutel tot het versterken van beveiliging en het bevorderen van efficiëntie.

    Meer lezen

    Computable.nl
    OpinieCarrière

    2009: het jaar om innovatief te bezuinigen

    Computable.nl
    ActueelInnovatie & Transformatie

    Kredietcrisis: Tien tips voor ICT-dienstverleners

    Computable.nl
    ActueelData & AI

    Leveranciers helpen ICT’ers kredietcrisis beperken

    Computable.nl
    ActueelCarrière

    Vijf kredietcrisis-tips voor security

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    IDC: consultant merkt als eerste kredietcrisis

    Dollars
    ActueelInnovatie & Transformatie

    Dollarkoers heeft geen invloed op softwareprijs

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Ontdek de toekomst van IT-support en m...

    Op 16 september 2025 vindt in de Jaarbeurs in Utrecht een gloednieuw event plaats dat volledig is gericht op IT-professionals:...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs